Seržant z bratrstva neohrožených

Seržant z bratrstva neohrožených Originální název: Easy Company Soldier

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-479-3

BB art (2009) 978-80-7381-479-3 264

Seržant Don Malarkey nás uvádí nejen do bojů, jimiž prošel z Normandie do Německa, ale i do nitra vojáka, který překonal velké překážky, aby se mohl stát elitním výsadkářem, a v příšerném střetnutí u Bastogne ztratil nejlepšího kamaráda.
Malarkey byl povolán do vojenské služby v roce 1942, přijel do Camp Toccoa v Georgii a stal se jedním z hrstky vojáků, kteří po absolvování předepsaných seskoků získali stříbrná křidélka výsadkáře. V roce 1943 byl přesunut do Anglie a posléze zajišťoval pozemní krytí nejrozsáhlejší obojživelné operace v dějinách – vylodění v Normandii probíhajícího pod krycím názvem operace Overlord. Ve tmě před svítáním dne D seskočil Malarkey na půdu Francie a několik dnů poté už byl za statečnost, již projevil v boji, vyznamenán Bronzovou hvězdou. Bojoval třiadvacet dní v Normandii, téměř osmdesát v Holandsku, devětatřicet u Bastogne a skoro třicet dalších v Haguenau ve Francii a při vyčišťování kotle v Porúří v Německu. (Založil/a: Kaori)

Don Malarkey Don Malarkey
*31.07.1921

Bob Welch Bob Welch
*1954

Blondi
  28. 11. 2013, 18:47
Jedna z nejlepších knížek, které jsem doposud četla. Dokonce jsem ji zvládla hned 2x za sebou. Žádné zbytečné pasáže, skvěle napsáno. Doporučuji všem milovníkům válečné literatury a Bratrstva neohrožených! =)