Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Stalinovy války

87%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Stalinovy války Originální název: Stalin’s Wars

Nejnovější vydání:
BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-375-8
Počet stránek: 536
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2008) 978-80-7381-375-8 536

Tato kniha předkládá podrobnou rekonstrukci Stalinova vůdcovství v období od vypuknutí druhé světové války v roce 1939 až do jeho smrti roku 1953. Geoffrey Roberts využívá nesmírné bohatství nových materiálů získaných z ruských archivů a na jejich základě se pouští do celé dlouhé řady zavedených představ o Stalinovi – ať už se týkají jeho vůdcovských kvalit, vztahů s vlastními vojevůdci a s dalšími významnými světovými představiteli, zahraniční politiky či role, již sehrál při podněcování studené války.
Roberts nezastírá Stalinovy brutality a jejich dopad na sovětské občany, jež zkoumá v plném rozsahu, přesto však nachází důkazy, které ho vedou k ohromujícímu závěru, že Stalin byl největším vojevůdcem dvacátého století a zároveň i pozoruhodným politikem, který se snažil vyhnout studené válce a dosáhnout dlouhodobého zmírnění napětí ve vztazích s kapitalistickým světem.
Prostřednictvím integrovaného líčení vojenských, politických a diplomatických záležitostí vytváří přesvědčivý osobní portrét sovětského vůdce. Výsledné zobrazení je oslňující a plné vnitřních protikladů a nevyhnutelně změní to, jakým způsobem chápeme Stalina a jeho místo v dějinách.
Roberts zachycuje despotu, který pomohl zachránit svět pro demokracii, člověka s osobním kouzlem, který nemilosrdně trestal, utopického ideologa, který dovedl být v praxi realistou, a válečného diktátora, který se ujal role strůjce poválečného míru. (Založil/a: Kaori)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

VaclavB
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 1. 2015, 13:43
Překvapivě svěží čtení o Stalinovi přinášející nové pohledy na jeho vedení země v konfliktech a odpovědnost za vývoj bojů, které jeho generálové vedli. Autor nezbavuje Stalina odpovědnosti za hrůzy, kterých se dopouštěl na vlastním lidu i na poražených, ale zároveň pragmaticky poukazuje na fakt, že kdyby nebylo jeho, Sovětský svaz by vpád Německa prostě nepřežil a druhá světová válka by dopadla jinak. Nezůstává jen u tvrzení, ale dokládá je pečlivým studiem historických materiálů.
ER
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 11. 2013, 15:21
Vynikající!!! Neuvěřitelné množství nových údajů, které bourají spoustu zažitých klišé o Stalinovi. Až jsem místy váhal, jestli jde o zcela nezaujatou interpretaci.