Podtitul: Fantasy hra na hrdiny

Originální název: Dračí doupě - Pravidla pro začátečníky
Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Altar - 2003
ISBN: 80-85979-34-9

Altar (2003) 80-85979-34-9 159 Ilustrace: Jiří Křivánek, David Spáčil, Jana Žižková; mapy Vítězslav Staufčík; obálka: Milan Vavroň
Altar (1992) 80-901078-3-4 133 Ilustrace a obálka: Magdalena Vodrážková

Základní pravidla Dračího Doupěte, nejstarší, nejrozšířenější a nejznámější fantasy hry na hrdiny v našich zemích. Hra je určena pro 2 – 12 hráčů ve věku 9 – 99 let. Nepotřebuješ žádnou hrací desku, stačí jen tvá vlastní fantazie.

V Dračím Doupěti se budeš vžívat do rolí postav z dávných ság a pověstí. Spolu se svými přáteli se stanete udatnými reky a dobrodruhy, budete procházet cizími světy a prožívat neuvěřitelná dobrodružství.

Kdo nikdy v životě nehrál žádnou hru na hrdiny, nemůže to pochopit a nemůže tomu uvěřit. Zbývá jediná možnost: zkusit projít Dračím Doupětem a zažít vše na vlastní kůži.

Kniha sestává ze dvou brožovaných sešitů: Průvodce hrou a Příručky Pána jeskyně.

(Zdroj: nakladatelství Altar) (Založil/a: Čtec)

Čtec
  6. 8. 2014, 16:03
Ten věk hráčů 9-99 let je, předpokládám, velká nadsázka. Hráli jsme DrD i s menšími dětmi a byly nadšené. A naše nejmladší Anička dodnes úpí, jak to bylo hrozné, že se musela jen dívat jak my starší hrajeme něco tak strašně lákavého. Tenkrát jí byly asi tři roky.
No a já pevně doufám, že budu Dračí doupě schopen hrát i po završení mého 99. roku...
MM1979
  22. 4. 2016, 8:26
Jen díky této skvělé hře, jsme s partou seděli u stolu a házeli si kostkou (ostatní posedávali v parku u cigaret a krabicového vína či dělali horší věci a my jsme si hráli (kdo si hraje, nezlobí))... Tolik zábavy a vtipných okamžiků a srdečného smíchu jsem snad už nikdy nezažil. Nejlepší je to hrát ve 4 (1+3) aby to odsýpalo, ale musí to být hráči s velkým H a nejdůležitější je pán jeskyně na něm to stojí a padá. Každopádně původní pravidla - verze 1.6 jsou svižná (při jednoduchém boji – ne rozšířeném systému) a lehce pochopitelná - za dvacet let vývoje vyvážená a vyladěná do posledních detailů! Ostatní pokusy jako je DrD plus (složité vypočty a pravidla) nebo DRD II (naopak absence pravidel a principů) považuji jen za pokus vytáhnout z fanoušků nějaký ten groš, ale pro hru jako takovou je klasika nejlepší... Hráli jsme to ve věku cca 15 - 20 a nic nám neuteklo a nepřestali jsme to hrát protože, by nám s věkem odešla fantazie a umění si hrát, ale práce, manželky, děti a každodenní starosti nám už neumožnovali se sejít a zavřít na celý víkend k hracímu stolu.