Asylum

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-561-9

Jota (2014) 978-80-7462-561-9 304

Mezi minulostí a současností se mohou odehrávat (h)různé příběhy. Kniha plná obrazů, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách.

Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.

Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch. (Založil/a: chrispe)

Madeleine Roux Madeleine Roux
*12.06.1985

Romanka
  19. 2. 2015, 14:19
Podle obálky kniha vypadá velmi lákavě, ale bohužel je to docela zklamání. Čekala jsem více napětí, ale bylo to předvídatelné, divně napsané (možná divný překlad), jen obrazové přílohy byly pěkné, i když s textem moc nesouvisely. Ale nejlepší je že nápis na obalu je fosforový :D. Možná kdybych byla mladší, kniha by mne zaujala víc...
Antonín
  17. 4. 2015, 17:17
No, začneme od začátku. Obálka je pěkná a upoutá na první pohled, ostatně provedení knihy nemá vůbec chybu a tímto chválím grafika za jeho dobře odvedenou práci. Původně jsem si chtěl knihu koupit, ale pak jsem si přečetl pár recenzí a všude se dozvěděl "četba pro mladistvé" - to mě odradilo a proto jsem si jen půjčil z knihovny. Samotný příběh je opravdu pro mladistvé a upoutá tuto věkovou skupinu. Ale nemyslím si, že je adekvátní napsat na obálku knihy "Napínavá hororová četba pro čtenáře od 16 let". Po seznámení hrdinů v knize ze mě vypadla věta "Zdravím Vás Harry, Hermiono a Rone". Nevím, ale bylo to první co mě napadlo. Myslím si, že autorka si dobře pohrála se strašidelnou atmosférou i když by mohla s takovouto atmosférou ve starém blázinci pracovat mnohem lépe (je to přeci jenom oblíbený námět hororů) a věřím, že pokud bude v psaní pokračovat v tomto směru tak se určitě k tomu pravému dopracuje. V tomto případě nás mohla vyděsit více. Děj nebyl špatný, někde sice pokulhával, ale budiš odpuštěno. Závěr knihy neboli rozuzlení, mě zklamalo. Přišlo mi že to psala snad ve spěchu či co. A ani mi moc nesedí. Mohla to uzavřít přeci jenom jinak. A proto jsme skončili na třech hvězdách. Klidně si přečtěte, pro splnění reklamy si vytáhněte křeslo na půdu a knihu si přečtěte tam, snad se budete bát jak slibuje reklama... :D
anishta
  15. 9. 2014, 20:16
Obálka knihy vypadá skvěle, fotky během textu mi přišly zbytečné a nahánění stránek samostatnými stranami jen s označením kapitoly bylo už úplně mimo. Ale je fakt, že kniha vypadá na první prolistování hodně dobře. Co se týče příběhu, tak to bylo pro čtenáře mladší 15. Jednoduše napsáno a dočetla jsem to jen pro to, že jsem věděla, že prvních 100 stran mi trvalo necelé dvě hodiny a to jsem pomalý čtenář, takže jsem zbytek sfoukla stejně rychle. Nebylo to jakože úplně nudné, ale podle obálky jsem čekala ježení vlasů apod. To se nedostavilo.
Tereeeza
  7. 5. 2016, 11:20
Knizka se cte sama a je krasne zpracovana, ale to je vicemene vsechno. Autorka se s tim nemaze a zahady vrsi hned od prvnich stranek, takze mi chybel trochu nejaky uvod, celkove mi to strasidelne neprislo (vekove jsem asi uz jinde), ale atmosferu to zhruba od druhe tretiny melo. Jen je pribeh trochu predvidatelny a celkove jednoduchy, ale po dalsim dile asi mrknu.
S.monika
  30. 7. 2014, 18:30
musím uznat, že kniha je nudná a těžce předvídatelná. Ke knize jsem podle obálky přistupovala jako k dílu pro starší publikum. Ale hned po pár řádcích je jasné, že se jedná o knihu pro starší děti či mládež. Zklamání a ještě nuda :/
Katniss Lavender
  14. 10. 2014, 16:01
Na knize jsou bezesporu nejděsivější ty fotky. Samotný příběh, ač se nabízel opak, moc děsivý nebyl. Nemůžu mu ale odepřít slušnou atmosféru. Kniha se četla sama a příběh byl zajímavý, ovšem dalo se z toho vytěžit mnohem, mnohem víc! Starý blázinec, to je přece jedno z nejlepších míst pro hororový příběh. I přes to, že mě příběh nepostrašil tak, jak jsem si přála nebyl špatný a stojí za přečtení....
Desmond
  3. 9. 2014, 14:15
Nemůžu říct, že by kniha byla nudná. Duchařská zápletka se sice musí prát o výsluní s pubertálním románkem, který dostává až moc prostoru, ale je to dáno tím, na koho kniha cílí (doporučený věk 16+ na obálce je naprosto neopodstatněný, protože jde o čistokrevný román pro mládež). Do čtení jsem se nutit nemusel, stránky ubíhaly rychle (přečteno za ani ne 24 hodin). Má to spoustu děr, bídnou logiku a naprosto nedostatečný závěr, kvůli čemuž knihu jinak aspirující na tři hvězdy hodnotím pouze dvěma. Doporučuji pouze teenagerům a těm, kteří si libují v béčkových hororech a nevadí jim, že jejich mozek má během čtení na dveřích zavěšenou cedulku "mimo provoz".
Nikolka001
  2. 8. 2014, 0:57
Asylum byla velice očekávaná kniha, která slibovala akci, napětí a strach. Bohužel jsem se dočkala děje, ve kterém vystupují mladí hlavní hrdinové, kteří to v životě nemají srovnané a tajemství léčebny, které strach nenahánělo. Knihu obohacuje nádherná obálka a ilustrace, které jsou rozhodně na celé knize nejstrašidelnější.
Saf123
  4. 6. 2015, 21:03
Neřekla bych, že tato kniha pro mě byla zklamáním, ale myslím, že se z toho to tématu mohlo vytěžit trochu více. Nicméně kniha je protkána bohatou fotoilustraci, která mě velice zaujala :).
Emmilli
  5. 4. 2015, 9:55
Obálka knihy je super jinak obsahove nuda.nejlepsi na čele knize byli, , strasidelne fotky. Naštěstí to bylo rychle přečtené. Urcite se dalo z pribehu dostat vic napětí.
veronikaS
  20. 1. 2015, 22:48
Na tuto knihu jsem se velmi těšila,velive mě zaujal námět a také jsem od knihy dost očekávala.Začátek byl podle mě dobrý,uprostřed byla kniha záhadná a napínavá ale konec mě dá se říci zklamal.Nejenže mi přišlo,jako by konec knihy ani nedopisovala autorka knížky ale nekdo úplně jiný, konec se mi k této knize vůbec nehodil.Čekala jsem prostě trochu víc.Ale jelikož byla kniha cca do strany 250 dobrá a líbil se mi námět, nakonec uděluji 3 hvězdičky.
KatkaN
  11. 1. 2015, 0:13
Dobrý nápad, ale mohl být lépe domyšlený a dotažený do konce. Ještě před začátkem četby knihy mě pobavilo, jak je napsáno na přebalu, že autorka se mimo jiné věnuje ochutnávání piva :-D No a jinak? Jak již tady bylo napsáno, spíše pro mladší čtenáře a vážně je to rychle přečtené..
Aadri
  7. 1. 2015, 11:03
Po přečtení komentářů jsem mnoho nečekala, takže zklamaná nejsem. Knížka se dobře čte, jedna napínavá pasáž by se taky našla, za den jsem ji přečetla. Souhlasím, že autorka rozhodně nevytěžila z atmosféry maximum, což je škoda. Ale že bych se u čtení nudila, to říct nemůžu. Nenadchne, ale neurazí.
John Sky
  20. 3. 2016, 16:32
Ke knize jsem přistupovala jako ke čtení, které je určeno spíš mladší generaci, a proto pro mě tato kniha zklamáním nebyla, prostě průměrná kniha s hezkou obálkou.
jirijo
  24. 10. 2016, 0:26
Je třeba vyjít z toho, že je to kniha pro -náctileté. A jako taková obstojí - děj rychle ubíhá, události se vrší rychlým tempem, budova tajemného blázince a někde ve tmě vrah... Jistě, dalo se z toho vytěžit více, ale znovu opakuji - je to kniha pro -náctileté. Obálka knihy a fotografie uvnitř jsou velmi působívé. Jako knížka pro deštivý víkend ideální.
Andulik
  19. 8. 2016, 17:46
Tiež by som knihu doporučila skôr pre mladistvé. Táto tématika ma ale baví, takže prečítané som mala za pár hodín. Príbeh strašidelný nie je, napínavý áno, dalo by sa z tohourčite vyťažiť viac. Obrázky sú pekné. :) 4*
LencaF
  10. 3. 2016, 8:00
Tak úplně nelituju, že jsem knihu četla. Četla se rychle, na dva zátahy po večerech. Téma bylo zajímavé, ale pro mě se nedostavill efekt mrazení v zádech, který mám tak ráda :-) Přirovnala bych asi ke stopám hrůzy, které jsem četla když mi bylo cca 13 let, to bych asi tuhle knížku ocenila jako úplně WAU. Ale přeci jen už je to 20 let :-) Takže za mě taková zajímavá trošku předvídatelná lehká duchařinka.
Kriss.s
  28. 7. 2015, 18:25
Na knihu jsem se těšila, ale jsem zklamaná. Čekala jsem něco jiného. I když je prý určená pro čtenáře od 16, přijde mi zaměřená na mládež. Příběh byl jednoduchý, strašidelný vůbec a konec mi přišel podivný. Čekala bych lepší rozuzlení.
terka261
  15. 1. 2015, 20:06
Vím, že je to kniha spíše pro mladší čtenáře, ale čekala jsem od toho víc, čekala jsem to víc strašidelnější a mrazivější. Přece jenom s prostředím starého amerického blázince to jde dobře (viz AHS - Asylum, hlavně první díl). A s rozuzlením se, dle mého názoru, také dalo více pohrát.
bugatti06
  28. 7. 2014, 19:25
Nuda, nuda, nuda! Naprosto zbytečná knížka o ničem. Zařadit tuto knihu mezi horory je naprostá blbost.A rádoby hrůzostrašné fotografie ani nestojí za komentář. Určitě nedoporučuji, zbytečně vyhozené peníze.