Miniencyklopedie přírodní léčby

Miniencyklopedie přírodní léčby Originální název: Miniencyklopédia prírodnej liečby

Advent-Orion - 1998
ISBN: 80-7172-192-1

Advent-Orion (1998) 80-7172-192-1 139

MUDr. Igor Bukovský je odborným asistentem a vědeckým pracovníkem Fyziologického ústavu Lékařské fakulty v Bratislavě. Výživou a preventivním lékařstvím se zabývá od roku 1990. Od r. 1991 se pravidelně účastní všech významných evropských a světových kongresů o výživě a fyziologii člověka. Od r. 1990 veřejně přednáší a publikuje. Je autorem řady rozhlasových a televizních pořadů a novinových článků.

Napsal knihy Hledá se zdravý člověk a Vegetariánské dítě. Je členem Britské společnosti pro výživu, Americké společnosti pro klinickou výživu a několika domácích odborných společností. Výzkumná práce dr. Bukovského je zaměřena na vliv oxidací a antioxidantů na raná stadia aterosklerózy. Knížka chce být přehledným a stručným návodem, jak léčit některá častá onemocnění - stravou, úpravou stylu života, bylinkami a zeleninovými šťávami nebo u nás ještě málo známou vodoléčbou. (Založil/a: vladislaus)