Pharmako/Poeia - moc rostlin, jedy a bylinářství

Originální název: Pharmako/Poeia: Plant Powers, Poisons, and Herbcraft

Volvox Globator - 1998
ISBN: 80-7207-212-9

Volvox Globator (1998) 80-7207-212-9 370

Současnost charakterizuje mj. zvýšený zájem o staré cesty, temné a nebezpečné, které překračují hranice racionality a vedou do samého středu člověka. Po staletí byly tyto "cesty jedů" skryty a putování po nich si bylo nutno vybojovat. Dnes jsou k dispozici všem a lidé i společnost si z nich vybírají především ty, které rezonují s touhou být dobrým a nevystavovat se nebezpečím. (Založil/a: Larkov)

Dale Pendell Dale Pendell
*??.??.1947

Tyet
  6. 4. 2013, 13:14
Knížka mě zpočátku velmi bavila, má zvláštní jazyk, vědecké statě se prolínají s magickými, do toho jsou vloženy verše, úryvky, citáty a ilustrace. Ke konci už jsem to četla spíš mechanicky, nemohla jsem se zbavit pocitu, že autor pózuje a hraje. Většina textu je napsána jakoby pod vlivem rostlinných alkaloidů. Na tom není samozřejmě nic špatného, vždyť o tom knížka je, akorát jsem si vybavila dobu, když mi bylo patnáct a přehrávala jsem opilost po jednom pivu. Pro mě byla knížka trochu zklamáním, i když má skvělá místa a některé pozoruhodné závěry.
rahzul
  28. 10. 2014, 22:04
Povinná četba pro všechny "rostlinné lidi". Kniha je dostupná i ve formě e-book na ulozto ;-)

"NOSTE JE NA STŮL TY MOCNÉ BYLINY"
bumbum456
  20. 9. 2014, 15:27
Mám veľký záuje o túto knižku ak ju niekto má a chcel by ju predať ohláste sa mi na email jakub.andrasi@gmail.com