Přežít svou smrt

Přežít svou smrt

Dialog - 2013
ISBN: 978-80-7424-058-4

Dialog (2013) 978-80-7424-058-4 112

Švýcarská lékařka Elisabeth Kübler-Rossová byla neznámější lékařkou 20. století. Provedla moderní výzkum umírání, návratů z klinické smrti a tří fází transformace psychiky pro takzvanou posmrtnou existenci. Až tento přechod absolvujete, budete příjemně překvapeni, říkala při svých přednáškách. Zformulovala i pět postojů k umírání po oznámení beznadějné diagnózy uznávané současnou vědou i medicínou. Za výzkumnou a terapeutickou práci získala dvacet čestných doktorátů z prestižních univerzit a časopis TIME ji zařadil mezi 100 nejvýznamnějších vědců a myslitelů 20. století. V této knize zodpovídá palčivé otázky týkající se nevyléčitelných nemocí a umírání. Podává návody k zacházení s umírajícími dospělými i dětmi včetně splnění posledních přání a takzvaného smíření se se světem. Začínala medicínskou práci ve Švýcarsku, později se přestěhovala do USA, kde se stala světoznámou. Ve svém domě poskytovala azyl umírajícím dětem a pacientům s AIDS bez ohledu na barvu jejich pleti, čímž svoje sousedy vyděsila natolik, až její dům lehl popelem. (Založil/a: mi-ib)