Stravou proti rakovine

Stravou proti rakovine Originální název: Stravou proti rakovine

Smena - 1989
ISBN: 073-017-89

Smena (1989) 073-017-89 120

Za najúčinnejšiu ochranu pred rakovinou sa dnes považuje prevencia. Ale akým spôsobom máme tejto chorobe predchádzať? Predovšetkým zmenou nášho životného štýlu vrátane stravovacích návykov. Čo máme jesť a čoho sa máme z nášho jedálneho lístku vyvarovať? Ako treba upravovať pokrmy, aby v nich nevznikali karcinogénne látky? Ktoré jedlá obsahujú zlúčeniny chrániace pred rakovinou? Môžu vznikať škodlivé látky priamo v našom vlastnom tele? Aké problémy riešia v súčasnosti výskumníci v záujme zachovania nášho zdravia? A napokon, čo máme robiť, ako sa máme stravovať a žiť, aby sme sa vyvarovali vážnej choroby a zachovali si mladosť a zdravie až do vysokej staroby? Na tieto a podobné otázky sa pokúša odpovedať v knihe Stravou proti rakovine RNDr. Gabriel Hocman, CSc., vedecký pracovník Výskumného ústavu preventívneho lekárstva v Bratislave, autor ďalších zaujímavých kníh Stárnutí (Avicennum 1985) a Chémia a karcinogenita (Alfa 1986). (Založil/a: vladislaus)

#zdraví