30 vteřin na politiku

30 vteřin na politiku

Podtitul: 50 nejprovokativnějších politických teorií, o nichž získáte přehled za 30 vteřin

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-641-2

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-641-2 160

Jistě máte alespoň zhruba jasno v nejběžnějších politických výrazech, jako jsou například pravičák, levičák či nacionalista, ale uměli byste říci, jaký směr představují neokonzervativci? A co pojmy jako oligarchie nebo anarchosyndikalismus? Všichni asi uznáváme, že politika patří k nejčastějším a nejžhavějším tématům společenských debat, ale přiznejme si, nestalo se, že nás v politické hádce někdo doběhl a nachytal, že nám zkrátka došly argumenty? Kniha 30 VTEŘIN NA POLITIKU vám pomůže těmto trapným momentům se vyhnout. Špičkoví politologové a další odborníci, kteří jsou v politice doma, se zde pokusili jasně, nezkresleně a věcně charakterizovat 50 nejprovokativnějších „ismů“, „archií“ a „kracií“, které od dob patrně nejvýznamnějšího athénského státníka Perikla hýbou světem. Na každé heslo dostali jen dvě strany a jeden obrázek, který ovšem někdy může být výmluvnější než dlouhá teoretická úvaha. (Založil/a: Jamesová)