Pád do milosti

Originální název: Falling into Grace

Synergie - 2014
ISBN: 978- 80-7370-278-6

Synergie (2014) 978- 80-7370-278-6 198

Milost - rozporuplné slovo, alespoň v češtině. A přece jde o stav bytí, kterého je nám tolik zapotřebí. Adyshanti, mladý u nás ještě neznámý autor, se zabývá příčinami utrpení, které si ale často způsobujeme sami. A zároveň nabízí návod, jak z toho ven. Jakmile se dokážeme všeho pustit, uvolnit se a spadnout doprostřed přítomného okamžiku, může nás prostoupit svoboda, kterou všichni hledáme. Tato kniha ukazuje způsoby, jak se takovému stavu bytí otevřít, jak se otevřít milosti a tomu tajemnému světlu, které září během skrytých a tichých okamžiků. Které v nás zažehává jiskru a mění náš způsob vnímání světa. Máme-li se milosti otevřít, musíme se vzdát iluze, že máme svůj život pod kontrolou, přestat se zabývat minulostí a žít budoucností. Poznatky, které Adyashati shromáždil v této knize, by měly sloužit k přemýšlení a meditaci, pomocí které můžete zjistit, zda máte stejnou osobní zkušenost. Pravdu totiž nenajdeme ve slovech, ale pouze v nás samých. (Založil/a: Kůstka)

Kočka modrá
  7. 10. 2015, 21:31

Nejprve jsem chtěla napsat, že je to kniha, která nenadchne, ani neurazí. Ale to bych se asi mýlila. On totiž autor zvolil takový zvláštní až poetický styl psaní, který mi částečně odváděl pozornost od věcí důležitých, na které jsem přicházela až postupně nebo ve chvílích, kdy jsem nad touto knihou dumala samostatně. Je to takové poletování sem a tam a pokud si ho v sobě ukotvíte, tak máte šanci během četby Pádu do milosti, zažívat velmi příjemné stavy a uvědomění si svého života.