Odpověz mi

Originální název: Rispondimi

Návrat domů - 2014
ISBN: 978-80-7255-310-5

Návrat domů (2014) 978-80-7255-310-5 128

V povídce Odpověz mi osiřelé děvče s pohnutou minulostí zoufale hledá znamení, že je milováno, zatímco se pokouší vypěstovat si vnitřní sílu, která jí umožní přežít. V povídce Peklo není se týraná žena snaží ochránit svého syna, který je zdrojem její největší radosti i zkázy. A v povídce Hořící les vdovec líčí rozpad svého manželství a hledá odpuštění u své dcery, která se mu odcizila. Brilantně napsaná, nesmírně silná a duchovně burcující kniha spisovatelky mezinárodního významu. (Založil/a: Kůstka)

marienka222
  24. 1. 2015, 12:06
Obsahuje spoiler spoiler Kniha se mi nelíbila, povídky byly depresivní, možná ta poslední byla trochu lepší, ale můj celkový ponurý pocit z knihy už moc nezlepšila..Nekritizuji to, že jsou v knize zaznamenány tragické a poněkud drsné příběhy víceméně bez happyendu, to se v životě stává, ale vzhledem k tomu, že je to duchovní kniha, nebo alespoń já to tak pochopila, očekávala bych, že v ní bude něco bližšího o Bohu, o tom, jak je možné ho osobně poznat, jak vidět, jak v našich životech jedná atd...Napsat knihu, kde hrdinové celou dobu hledají a stále nevidí či odmítají Boha, by zvládl myslím kdejaký ateista..Ve druhé povídce sice Michele uvěřil v Ježíše, stejně jako Anna ve třetí, ale všechno to bylo popisováno z takové dálky, žádné podrobnosti, skoro jako nějaké sci-fi....:(