Vetřelci z hlubin

Originální název: The Kraken Wakes

Ivo Železný - 1994
ISBN: 80-7116-806-8

Ivo Železný (1994) 80-7116-806-8 176

Čtenářům se dostává do rukou další z Wyndhamových novel, která vás zajisté uchvátí a vtáhne do dramatického děje. Společně s rozhlasovými scénáristy Phyllis a Mikem se stanete svědky budoucí vize světa, který je ohrožen vpádem cizí civilizace. Jak se naše civilizace s novou skutečností vyrovná? Budou tyto tak odlišné formy života moci žít na jedné planetě? Nebudou noví návštěvníci Země ohrožovat samu podstatu lidské existence? Na tyto i další otázky vám naznačí odpověď román Johna Wyndhama Vetřelci z hlubin, který je mistrně naspaný, napínavý, plný filozofických úvah a v neposlední řadě zajímavých postřehů o psychice lidí.

John Wyndham John Wyndham
*10.07.1903 - †11.03.1969

vladislaus
  12. 7. 2013, 18:52
Už je to šestá kniha od Wyndhama, kterou jsem přečetl, ale je to nejméně povedená kniha z nich. Lidé reagují na celou katastrofu, která se k nim přibližuje, velice nepravděpodobně. Pouze jediný vědec na celém světě má správný přístup k věci. Trochu přitažené za vlasy. Navíc v dnešní době satelitů a vojenské techniky, by jsme se asi s takovou invazí vyrovnali lépe.