Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Město naděje

89%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Město naděje Originální název: City of God

Nejnovější vydání:
BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-730-5
Počet stránek: 488
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2010) 978-80-7381-730-5 488

Děj knihy, která volně navazuje na předchozí Město snů a Město slávy, se odehrává ve třicátých letech devatenáctého století. Tehdy se do New Yorku hrnuly davy přistěhovalců: Číňané, Irové, Židé a mnozí další. Jedni rychle bohatli, jiní upadali do bídy, která zvyšovala sociální napětí. Newyorčané byli stoupenci otroctví, ale nové hnutí evangelikánů je zavrhovalo, zároveň však fanaticky brojilo proti katolíkům a Židům. Autorka strhujícího příběhu lásky a zrady uvádí čtenáře do samého ohniska divokých bojů a změn.

Město naděje, poslední část poutavé ságy ze starého New Yorku od Beverly Swerlingové, zavádí čtenáře do hlučných manhattanských ulic v časech, kdy se ještě americký národ pokouší najít přijatelný kompromis mezi otroctvím a svobodou, ale v uších mu už začínají znít bubny nadcházející občanské války. Je to New York, ve kterém jediná synagoga dávno nestačí potřebám tisíců židovských přistěhovalců, kde noví evangelikáni svým fundamentalismem narušují lhostejný klid stávajících protestantských denominací a kdy se v Americe prvním katolickým jeptiškám nadává do děvek satanových. Je to město, k jehož břehům přivážejí obchodní koráby pohádkové poklady celého světa, zatímco o kus dál se znepřátelené gangy divoce rvou s použitím rozbitých lahví a mosazných boxerů. Do tohoto kypícího kotle přichází mladý lékař Nicholas Turner, který při uskutečňování medicínského pokroku těžce zápolí se zkorumpovanými městskými politiky a zároveň svádí boj o svou životní lásku, krásnou Carolinu Devreyovou. Carolinin manžel, Samuel Devrey, ředitel rejdařství, které nese jeho jméno, vizionářsky věří v budoucnost mohutných rychlých plachetnic, ale propadá démonu závislosti na opiu. Jeho manželství s Carolinou je pouhou zástěrkou, s jejíž pomocí zakrývá svůj trvalý vztah s exotickou Mej-chua, Číňankou, již si vyvolil v době, kdy byla ještě dítětem. V noci, kdy v New Yorku vypukne strašlivý požár, poznají Carolina i Mej-chua plnou pravdu o Samuelově bigamii. Zuřivost, pomstychtivost, láska a zběsilá vášeň jsou hnacími silami příběhu, který se odehrává v kulisách města, jež povstává z popelu děsivého požáru. V New Yorku vzniká skvělá restaurace bratří Delmoniků, přepychové Tiffanyho klenotnictví a v novém hotelu Astor House se promenují ženy ověšené drahokamy a pánové v cylindrech, jimž v uších zní hřmot obchodů a v očích se leskne třpyt zlata. Nalezneme tu všechny: hrdinky i světice, padouchy a jejich oběti, fanatické blouznivce i vypočítavé podvodníky. (Založil/a: Kaori)

(více)  
Beverly Swerling Beverly Swerling
*1941

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Bella
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 7. 2015, 21:08
Kniha se četla sama. Prostředí bylo popsáno tak věrně, že mi přišlo, jako bych v New Yorku skutečně byla. Velmi zajímavý mi přišel náhled do uvažování a zvyklostí číňanů, židů i američanů. Těším se, až si přečtu další knihy autorky.
yannize
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 7. 2013, 21:37
jsem v polovině a už desetkrát mě napadlo, že ani nemám chuť číst dál.. kniha plná lidské hlouposti i podlosti. každopádně poutavě psaná, takže po jedenácte začínám číst a snad to nějak "slušně" dopadne. i když happy-end není na místě