Golema a Džin v New Yorku

Originální název: The Golem and the Jinni

BETA Dobrovský - 2014
ISBN: 978-80-7306-616-1

BETA Dobrovský (2014) 978-80-7306-616-1 520

V New Yorku roku 1899 se záhadným způsobem ocitnou dvě nadpřirozené bytosti. Šava je golema, bytost z hlíny, která po smrti svého pána dorazí do Ameriky sama. Ahmad je džin, stvoření z ohně, zrozené v syrské poušti. Před staletími ho beduínský kouzelník uvěznil v měděné láhvi a klempíř v dílně na Manhattanu ho z ní náhodně vypustí. V neznámém městě mezi přistěhovalci se golema i džin snaží přizpůsobit okolí a zatajit svou totožnost. Realistické vylíčení obyčejných lidí, onoho neopakovatelného tavicího kotle, ve kterém se z různých národností stávají Američané, v kombinaci s čirou fabulací bájných postav, vytváří vynalézavý a vzrušující příběh. (Založil/a: Laponka)

anishta
  30. 9. 2014, 16:05
Golema a džin? Co? Ano, to byla má první reakce na název knihy. Ale jakmile jsem začala číst, tak jsem si uvědomila, jak moc jsem se spletla. Krásný dobrodružný příběh s kapkou romance. Moc se mi to líbilo.
RenataHopsinka
  21. 11. 2014, 18:39
Knižka o golémě a džinovi zněla senzačně. I hodnocení na těchto stránkách měla dobré, ale pro mě to bylo trochu sklamání. Dost často jsem nechápala proč jsou v knize určité pasáže, které příběh vůbec nikam neposunují a jen nudí. První třetina knihy je dost nudná. Džin si na všechno stěžuje a je hrozně otravný a golema je sice o poznání čtivější, ale ta začně nudit v další části knihy svými myšlenkami kdy vše moc řeší a komplikuje.
lulila
  11. 9. 2014, 10:33
Kniha vůbec není špatná! Zkušený překladatel je opravdu znát. Čte se velmi jednoduše a příjemně. Děj nenásilně plyne a unáší nás do příběhu dvou osobností džina a golemy. Musím říci, že zpočátku mě postavy trochu odrazovali, ale postupně člověk poznává jejich vlastnosti a velmi detailně je pozná. Co mě trochu zklamalo je konec, který bych u knihy, která má 500 stran, čekala trochu složitější. Je to jedna z mála knih, u kterých jsem opravdu netušila jak dopadnou, ani na 450 straně jsem neuhodla konec. Příjemná kniha u které si odpočinete.