Liga opravdových mistrů

Liga opravdových mistrů

Podtitul: Humoristický román o fotbale s láskou

Originální název: Liga opravdových mistrů
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3344-2

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3344-2 152

Když se sejde parta skutečně „milionových“ fotbalistů, je to radost. A když je jejich cesta za mistrovským titulem ještě „korunovaná“ osudovou láskou, je to teprve opravdové štěstí… Kdo do toho dá srdíčko, ten jde zkrátka štěstíčku naproti – a rázem se před ním otevře „česká ulička“ široká jako tunel Blanka. Humoristický román Liga opravdových mistrů přináší mimořádný pohled do zákulisí jedné sezóny fotbalového mužstva FC Nagelované primadony Praha a taky odkrývá milostný život Bruna Nožičky, největší hvězdy tohoto týmu. Dívat by se na Nagelované primadony asi nedalo, ale je dobré mít je přečtené. (Založil/a: Laponka)

Sklad učebnic
  29. 9. 2014, 8:40
Možná bych neměl číst současné „humoristické romány“ z fotbalového prostředí. Název klubu FC Nagelované primadony mě při čtení anotace pravda navnadil, ale... Hned úvodní strana zaplněná patrně humornými deformitami běžných jmen a názvů kroutila stahovala koutky mých úst jako kyselé zelí. Omílané šablony vyjadřovacích schopností hrdinstva tohoto titulu přesytí velmi záhy, už po druhém opakování, natož šablony situací. Autorský vklad spočívající v častém požívání kombinace CTRL + C/V za příliš objevný nepokládám. Ještě že četba Ligy opravdových mistrů představuje rychlý průlet. Po zaklapnutí knížky zamrzí, že se tvůrce aspoň u popisu zahnívající tůně finančního rejdění kolem trávníku trochu víc neodpoutal. Realitu jsme už před pár lety okusili. Ivánku, co ty na to?