Originální název: Sadie When She Died
Poprvé vydáno celosvětově: 1972

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-349-4

BB art (2011) 978-80-7461-349-4 480 Knihy Vrahův žold, Jako z lásky a Zemřela jako Sadie vyšly jako omnibus
BB art (2010) 978-80-7381-682-7 176
Český spisovatel (1997) 80-202-0664-7 139

Detektiv Steve Carella si nebyl jistý, jestli správně slyšel, co ten člověk řekl. Od muže, jehož žena leží rozpáraná na podlaze ložnice v kaluži vlastní krve, by člověk něco takového nečekal. Ten muž měl dosud na sobě převlečník a klobouk, šálu a rukavice. Stál vedle nočního stolku s telefonem, vysoký muž s úzkým obličejem, jehož svislou plochu dramaticky přerušoval pěstěný šedivý knír odpovídající prošedivělým spánkům. Oči měl jasné a modré a v žádném případě se v nich nezračila bolest ani zármutek. Jako kdyby se chtěl ujistit, že mu Carella rozuměl, opakoval úryvek svého předešlého výroku, tentokrát s ještě větším důrazem.
„Strašně rád, že je mrtvá,“ řekl.
„Pane,“ řekl Carella, „jistě vám nemusím připomínat…“
„Ovšemže ne,“ řekl muž. „Nemusíte. Náhodou jsem trestní advokát. Jsem si vědomý svých práv a velmi dobře vím, že všechno, co řeknu dobrovolně, může být později použito proti mně. Opakuji, že má žena byla skrznaskrz zkažená, a já jsem strašně rád, že ji někdo zabil.“ (Založil/a: Kaori)

Ed McBain Ed McBain
*15.10.1926 - †06.07.2005

Venceslao90
  3. 1. 2013, 9:37
Taková průměrná detektivka. Nečte se to špatně, ale v podstatě nemáte moc možností se do knihy "zažrat". Zločin příliš fikaný není a závěrečné rozuzlení patří snad k těm nejslabším, se kterým jsem se kdy v detektivkách setkal.
Nick Twisp
  3. 2. 2014, 15:33
Ne všechny případy jsou složité a rafinované. A toto je jeden z těch jednodušších, se kterým si Steve s jeho smyslem pro spravedlnost skvěle poradí. Kniha se čte dobře.