Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mořeplavec

70%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mořeplavec Originální název: Navigator
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-341-8
Počet stránek: 381
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 9x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2013) 978-80-7461-341-8 381
BB art (2010) 978-80-7381-754-1 381

Třetí kniha tetralogie Plátno tkané časem.

Středozemní moře se stává klíčovou oblastí pro zdánlivě nekonečnou válku mezi islámem a křesťanstvím. Křižáci bojují proti muslimům na Iberském poloostrově i ve Svaté zemi. Španělská inkvizice čistí zemi od vyznavačů Alláha i Židů a někteří inkvizitoři sní o naplnění strašlivého proroctví, jež by znamenalo definitivní vítězství křesťanů. K němu jim má dopomoci jeden mořeplavec.
Kam se obrátí, na západ nebo na východ? Stane se objevitelem nových kontinentů nebo s pomocí Božích strojů zaútočí na islámské země? Možná to ale budou naopak muslimové, kteří získají tajemné, nesmírně účinné válečné stroje, a definitivně rozhodnou bitvu ve svůj prospěch. Do boje mezi těmito dvěma světy však může promluvit ještě jiná mocná síla - mongolové, kteří se valí Asií a Evropou a porazí každého, kdo se jim postaví..
Třetí díl historické epopeje Stephena Baxtera nás zavádí na Iberský poloostrov, kde se odehrává boj na život a na smrt mezi Maury a kastilskými králi, jejichž armády postupují na jih ke Středozemnímu moři pomalu, ale s nemilosrdnou neodvratností. (Založil/a: Kaori)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

HELLBOY-DB
40% 40% 40% 40% 40%
  6. 6. 2015, 16:18
To, že se v tomto třetím pokračování už originalita námětu, na kterém tato série stojí, téměř úplně vytratila, s tím jsem se už trochu smiřoval v druhé části. Do této knihy jsem šel tedy v přesvědčení, že to bude kompenzováno třeba atraktivním prostředím, dobrým příběhem, anebo v něm nebude nouze o nějaký ten boj, tak jako v „Dobyvateli“. Když se ale nic z výše vzpomínaného nezačalo v příběhu objevovat, aby se trochu hnuly jeho stojaté vody, tak těch pár světlých okamžiků, kdy to vypadalo na zlepšení, které ale nakonec nikdy neproběhlo, mě nemělo šanci přesvědčit o tom, že je kniha něčím víc, než jen takovým mdlým výletem po Španělsku a Jeruzalémě. ===40%