Mořeplavec

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-341-8

BB art (2013) 978-80-7461-341-8 381
BB art (2010) 978-80-7381-754-1 381

Třetí kniha tetralogie Plátno tkané časem.

Středozemní moře se stává klíčovou oblastí pro zdánlivě nekonečnou válku mezi islámem a křesťanstvím. Křižáci bojují proti muslimům na Iberském poloostrově i ve Svaté zemi. Španělská inkvizice čistí zemi od vyznavačů Alláha i Židů a někteří inkvizitoři sní o naplnění strašlivého proroctví, jež by znamenalo definitivní vítězství křesťanů. K němu jim má dopomoci jeden mořeplavec.
Kam se obrátí, na západ nebo na východ? Stane se objevitelem nových kontinentů nebo s pomocí Božích strojů zaútočí na islámské země? Možná to ale budou naopak muslimové, kteří získají tajemné, nesmírně účinné válečné stroje, a definitivně rozhodnou bitvu ve svůj prospěch. Do boje mezi těmito dvěma světy však může promluvit ještě jiná mocná síla - mongolové, kteří se valí Asií a Evropou a porazí každého, kdo se jim postaví..
Třetí díl historické epopeje Stephena Baxtera nás zavádí na Iberský poloostrov, kde se odehrává boj na život a na smrt mezi Maury a kastilskými králi, jejichž armády postupují na jih ke Středozemnímu moři pomalu, ale s nemilosrdnou neodvratností. (Založil/a: Kaori)

HELLBOY-DB
  6. 6. 2015, 16:18
To, že se v tomto třetím pokračování už originalita námětu, na kterém tato série stojí, téměř úplně vytratila, s tím jsem se už trochu smiřoval v druhé části. Do této knihy jsem šel tedy v přesvědčení, že to bude kompenzováno třeba atraktivním prostředím, dobrým příběhem, anebo v něm nebude nouze o nějaký ten boj, tak jako v „Dobyvateli“. Když se ale nic z výše vzpomínaného nezačalo v příběhu objevovat, aby se trochu hnuly jeho stojaté vody, tak těch pár světlých okamžiků, kdy to vypadalo na zlepšení, které ale nakonec nikdy neproběhlo, mě nemělo šanci přesvědčit o tom, že je kniha něčím víc, než jen takovým mdlým výletem po Španělsku a Jeruzalémě. ===40%