Zlá krev

Zlá krev Originální název: Zlá krev

BB art - 2010
ISBN: 978-80-7381-689-6

BB art (2010) 978-80-7381-689-6 328

Třetí svazek románové pentalogie.

Ve třetí knize svého cyklického vyprávění dal Vladimír Neff nadobyčej dramatický půdorys. Vyvstávají z něho tragicky se naplňující životní příběhy trojice postav, známých čtenářům už z předchozích dvou dílů: Martina Nedobyla, Míši Borna a Karla Pecolda, kteří jsou tu zároveň nositeli hlavních dějových linií, časově probíhajících osmdesátými lety i prvního roky rušných let devadesátých. Z kritického nadhledu poznáváme tu morální podobu českého měšťáctva v další jeho vývojové epoše, kdy jeho gründeři odcházejí a nastupující generace je už představitelkou moderního kapitalismu přelomu století. Tak se z Míši Borna, národně odrodilého syna okázalého českého vlastence, stává policejní konfident, udávající své vysokoškolské kolegy. Jeho mravní protipól ztělesnil tu autor v postavě mladého zedníka Pecolda, aktivního účastníka probouzejícího dělnického hnutí, které postupně nabývá na významu. (Založil/a: Kaori)

vladislaus
  5. 12. 2014, 13:51
Tento díl mne z prvních tří asi bavil nejvíc. Nejpovedenější byl popis epizody " bitvy v Chuchli " mezi buršáky a Čechy.
rt12
  15. 9. 2014, 16:27
V tomto případě se mi knížka líbila o vous víc než TV zpracování.Opět velmi čtivé a postavy a odraz doby jsou vykresleny tak barvitě jak jen to dokázal Vladimír Neff ve svých knížkách mnohokrát.