Bojový manuál

Naše vojsko - 2012
ISBN: 978-80-206-1279-3

Naše vojsko (2012) 978-80-206-1279-3 192
Naše vojsko (2008) 978-80-206-1279-3 192

"Vojákování mám v krvi. Přežil jsem víc jako stovku střetů a mohu říct, aniž bych se chvástal, že jsem patřil k nejlepším. Nyní dávám na papír vojenské lekce, které jsem se cestou naučil. Nikdo se nestane velikým vojákem jenom tím, že si prostě přečte tuto knihu; na druhou stranu, nikdo neví všechno. Jestli jste v poddůstojnické škole, v základním výcviku a nebo jste se právě upsali na další služební léta, v této knize je toho dost, o čem můžete přemýšlet. A jestli nejste v armádě, ale chcete vědět, jak se to dělá, zde máte nejlepší možnost, aniž byste si umáčeli nohy. Tento manuál jsem rozdělil do čtyř částí. Taktika zahrnuje základní výcvik a výcvik malých jednotek. Bojiště zkoumá vliv různého prostředí a krajiny na
vojenské operace. Přežití v bojové akci probírá útěk a únik a základní zkušenosti k přežití. Střelectví uvádí, jak se zdokonalit ve střelbě z pušky, samopalu a pistole. Tohle je příručka pro frontového vojáka v ohni. Od základního výcviku k pouštním bojům, od techniky hlídkování ke střelectví, musíme se vrátit k základům. Tohle je válečná hra. Umírá se v ní. Tak zapomeňte na černé sexy uniformy, přístroje satelitní navigace a všechny ty fígle. Úkolem pěchoty je utkat se s nepřítelem v palbě, vymanévrovat ho a zabít. Tenhle manuál vysvětluje jak..." (Založil/a: Darwinista)

Darwinista
  25. 7. 2014, 15:20
Celkem zajímavý pohled na to co vše se v poli musí řešit, kolik je stresorů a vůbec věcí co se mouhou podělat a jak se jim vyvarovat nebo je alespon vyloženě nepřivolat.