Hříšní lidé království českého 2 - Případ plzeňských mordů

Hříšní lidé království českého 2 - Případ plzeňských mordů

Podtitul: Detektivka z časů dávno minulých

Originální název: Hříšní lidé království českého 2 - Případ plzeňských mordů
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Nezjištěno / Jiné - 1995

Nezjištěno / Jiné (1995) 110

Případ plzeňských mordů je prvý z řady detektivních příběhů, odehrávajících se na počátku 16. století. Neobvyklá trojice detektivů – královský písař, mladý bakalář a bývalá povětrná dívka – řeší společně tajemné a neobvyklé zločiny. Tentokrát jde o sérii vražd a zpronevěru v královském městě Plzni.
Vydalo nakladatelství W-servis pod pseudonymem Jan Alenský. (Založil/a: dejw)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Introvert
  19. 4. 2015, 16:12
Příjemná, nenáročná detektivka odehrávající se v Plzni v 16. století. Jedná se o odpočinkové čtení, ale v jedné věci mi pan Vondruška brouka do hlavy nasadil. Budu muset lépe popátrat, zda se v oné době skutečně plzeňské náměstí honosilo ,,výstavnými dvoupatrovými domy s velkými podloubími, které jako chodba lemovaly dokola celé náměstí". Plzeňské náměstí žádná podloubí nemá a zatím jsem nenašla jedinou kresbu zachycující starou Plzeň, která by mi je takto představila...
zdeny99
  28. 9. 2015, 13:10
Díky panu Vondruškovi a této knize jsem nabyl dojmu, že na přelomu středověku a novověku každý měšťan či radní běžně chodil za nějakou společnicí. Ehm, tedy šenkýřkou. [8. přečtení, 2. hodnocení, 2. komentář, 80%]