Chocky

Chocky
Originální název: Chocky

Iris - 1992

Iris (1992) 126

Autor stále vydávané science fiction Den trifidů se představuje neméně proslaveným příběhem, jehož hlavním hrdinou je dvanáctiletý chlapec Mathew, který je nadán mimořádnými schopnostmi.

vladislaus
  22. 5. 2013, 16:02
Takže 5. zářez do pažby. Je to 5. kniha od Wyndhama, kterou jsem přečetl. Je sice nejslabší z nich, ale stále vynikající kvalita. Jen se mi zdálo, že Mathewova matka je zbytečně vykreslena jako hloupá slepice.
S.monika
  28. 1. 2014, 23:05
Podle mě jedna z nejlepších knih od Wyndhama. Ukázka toho, že kniha nemusí být pořádná bichle, aby byla skvělá. Výborná práce s textem, s psychologií postav.. nemůžu jinak než chválit.
LadysR2
  16. 1. 2014, 9:17
Mohlo to být delší. Dvě třetiny novely vynikající. Poslední třetina byla slabší, ale pořád dobrý. Dal bych i 4/5, ale po srovnání s mnou ohodnocenými knihami musím slevit na 3/5
Esther Darnett
  4. 12. 2013, 21:10
Originální, přímočaré, poutavé. Příběh má vše, co správný příběh má být. Až bych byla radši, kdyby byla kniha tlustší.
TrissRc
  21. 3. 2011, 20:26
Skvěle zvládnutá psychologie, akorát konec bych brala trochu tajemnější :). Snad to nebudete chápat jako spoiler, ale jsem si jistá, že vám to nic říct nemůže.
Maty38
  18. 10. 2014, 3:02
Asi zatím nejslabší co jsem od Wyndhama četl, ale pořád si to drží slušnou úroveň. Myslel jsem, že chybějící děj mi vynahradí hlubší myšlenka díla, ale nestalo se tak. Po knížce Midwichské kukačky (jenž nepostrádá spád, ani věci k zamyšlení) nemohu jinak než jen tři hvězdy.