Ďábel

Ďábel

Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-6135-2

Moba (2014) 978-80-243-6135-2 280

Kdo vraždí nevinné stopaře? Je americký šerif skutečně ochráncem zákona a nedostudovaný kazatel ctnostným mužem? Jak silná je touha po spravedlnosti a jakou roli hraje v našem životě náhoda? Výjimečné krimi, thriller a velký americký román, který zobrazuje osudy několika bizarních postav, propojené ve strhující příběh z drsného amerického venkova, v němž nechybí ty nejhorší zločiny, jakých je člověk schopen. (Založil/a: Jamesová)

anishta
  2. 9. 2014, 22:41
Já vlastně mám momentálně tolik myšlenek, že to ani tady nesepíšu. Velmi čtivé, brutální (ale na zadek jsem z toho zas nespadla, asi jsem moc otrlá). Dokonalé propletení příběhů všech postav. Kniha se mi líbila, postavy jsem nesnášela, některé milovala. Jejich činy jsem odsuzovala a z druhého pohledu jsem to i trochu chápala. Mnoho zvrácenosti, žádné skrupule. To asi zatím vše, je to zajímavé čtení.
VerenaLord
  30. 6. 2016, 23:17
Velmi zamotaná detektivka, ale bohužel hlavní téma je už tisíckrát přepsáno a opsáno, v některých knihách to prostě je vidět víc, než v jiných. Oceňuji slušnou čtivost, velmi se mi nelíbila až nemístná brutalita (zlatý King!) a celkový příběh mě naprosto nudil.
venison
  22. 10. 2014, 23:58
Asi jsem už velmi omletá dnešní dobou, protože mi to zase až takový masakr nepřišlo.. Zpočátku jsem měla trošku chaos v jednotlivých postavách a jejich množství, ale nakonec se příběh krásně protkal a pospojoval.. Možná by bylo lepší prohloubit více charaktery a jejich myšlenkové pochody.. Rozhodně se nedá říct, že by šlo o typickou knihu.. Rozhodně by mě lákalo vidět tohle dílo i na filmovém plátně ;-)
XZvire
  9. 4. 2015, 15:03
Poměrně dlouhou dobu mi trvalo než jsem se do knížky začetla. Začátek knihy byl snad nekonečný, nudný.. Zvažovala jsem zda knihu raději neodložit. Až s nástupem Carla a Sandy mě začal děj zajímat. Asi jsem už moc otrlá, protože mi to vůbec nepřipadalo brutální. Vražd bylo mnoho, ale zase nějak drastické to nebylo. Četla jsem už krvavější příběhy. Arvinovi jsem fandila až do poslední chvíle.
bladeone
  9. 10. 2014, 21:54
No abych řekl pravdu, tak jsem čekal o dost víc.....zase tak brutální a nechutný mi to nepřišlo i když sem tam by se něco mezi to zařadit dalo. Jinak se mi to ani moc dobře nečetlo a to časté přeskakování z přítomnosti do minulosti a vzpomínek se mi taky nelíbí....začalo mě to trošku bavit až u posledních 50 stran, jinak průměr.....
Veronika799
  29. 7. 2016, 13:39
Ďábel mě naprosto uchvátil. Atmosféra v knížce je temná, děsivá a místy autor zachází až do nechutných podrobností. V knize se prolíná několik příběhů, ze začátku jsem v tom měla celkem zmatek, ale postupně příběhy začnou prolínat a na konci se příběhy spojí a vše vygraduje do obřích rozměrů. Celou knihu jsem naprosto hltala, ale vzhledem k tomu jak zvrácená byla nedokázala jsem přečíst moc stránek najednou, mám pocit, že mě to i trochu vyčerpávalo. I přes to bych vám knihu rozhodně doporučila, protože kniha určitě stojí za přečtení.
rightname
  22. 9. 2015, 21:03
Možná proto, že jsem to četl po Prázdném křesle mi na téhle knize nejvíc vadila nadprůměrná koncentrace různých looserů a úchylů... Nebo je to v USA normální, když tak píšou hned dva autoři? Ale vážně, tohle mi opravdu dost vadilo, jinak jako příběh je to vymyšlené zajímavě.