Originální název: The Mystery of the Burnt Cottage

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-01832-4

Albatros (2009) 978-80-00-01832-4 144
Albatros (2000)

První příběh, jak to vlastně všechno začalo a jak se v Peterswoodu spřátelila pětice dětí: Pip, Bětka, Larry, Daisy a Špekoun, dvě dvojice sourozenců a kluk „všechnovímvšechnoznám“. Svedl je dohromady první vyřešený detektivní případ a děti se staly slavnými detektivy - „Pátrači“, jak si samy začaly říkat. V noci oheň zničil chatku s doškovou střechou v jejich vesnici. Byly v chatce skutečně cenné dokumenty, jak tvrdil majitel? Kdo založil požár? Bylo to z pomsty, nebo chtěl zahladit krádež? Shořely cenné papíry, nebo tam nebyly? Případ je zapeklitý, a ještě dětem pátrání maří policista pan Goon, který za nimi neustále slídí se zápisníčkem! (Založil/a: Argos)

Enid Blyton Enid Blyton
*08.08.1897 - †18.11.1968

VerenaLord
  18. 2. 2013, 18:39
Podle mě slabší příběh, napsaný sice dobře, ale chybí tomu pověstná šťáva. Zápletka tajemného dobrodružství je povedená, zajímavá a nutí popřemýšlet, ale ostatní (dialogy, drzé řeči dětí a tak) se moc nepovedlo a působí to poněkud napjatě a uměle.
Nihlathak
  19. 6. 2016, 15:03
Můj oblíbený Larry dostává jako vždycky před čtenářem logicky i v logice na frak od špekouna, který je opravdovým detektivem from zero to hero.
vojtechadamcik
  26. 12. 2010, 10:32
Skvělá práce! Jelikož jsem četl tento díl v dvojvydání ještě s Tajemstvím ztracené kočky, mohu usoudit, že to je velmi dobrý díl se skvělými zápletkami a mnohdy až přidrzlými hlody.