Fantom Morgalu

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Rubato - 2014
ISBN: 978-80-87705-15-5

Rubato (2014) 978-80-87705-15-5 32

V Brně, v moravské Praze, v jediném vtipu, ve kterém se dá žít, řádí zlověstný Fantom Morgalu! Pražský pseudobásníky prokletý básník S. d. Ch. je mu však na stopě. Podaří se mu v jeho nejnovější komedii (tzv. umělecké) strhnout oponu a ukázat nám ho nahého?
Premiéra nové komedie Fantom Morgalu z pera Radokem 2 x oceněného autora S.d.Ch. uspořádaná formou scénické četby proběhla 15. 4. 2014 u příležitosti vydání prvního svazku nové edice nakladatelství RUBATO – TRENTADUE.
Zdálo by se, že hra Fantom Morgalu vznikla na základě zkušeností získaných při přípravě a v průběhu mé výstavy Orbis Varlén a nic v Moravské galerii v Brně a zdálo by se tak správně, jen s tím, a je to jasné už ze samotného textu, že nic takového se v Moravské galerii nemohlo stát, už proto, že je to příliš vtipné a plné espritu. Přesto mám neodbytný pocit, jakoby se právě tohle tajemně, pořád a všude dělo. Je to učiněná umělecká magie, a pokud bych chtěl být seriózní, přesný a spravedlivý, dodal bych, že je to poslední umění, které nám ještě zbývá, ale pravda je, že je to poslední umění, které ještě umíme. (Založil/a: petales)

#drama