Dcera svrženého krále

Dcera svrženého krále

XYZ - 2014
ISBN: 978-80-7388-874-9

XYZ (2014) 978-80-7388-874-9 224

Anglický spisovatel Simon Brett se u nás proslavil zejména „prevítovskou“ sérií (Prevítem snadno a rychle), v Anglii je ale známější jako autor detektivek. Vytvořil čtyři série klasických detektivních příběhů vyznačujících se výstředními charaktery postav, náhlými zvraty a nebývalým humorem. Dvojčata Blottova jsou prvním dílem Brettovy nejnovější detektivní série. Děj se odehrává na začátku 20. století a detektivní zápletky v nich řeší dvojice aristokratických sourozenců Blotto a Twinks. Za celoživotní přínos detektivnímu žánru obdržel Brett v roce 2014 prestižní ocenění Diamantová dýka. Děj se odehrává na začátku 20. století a detektivní zápletky v nich řeší dvojice aristokratických sourozenců Blotto a Twinks. (Založil/a: janeicka)

Zany
  1. 9. 2015, 10:19
Děj i zápletka vcelku odpovídají žánru a docela jsem se bavil, ale dialogy mezi sourozeneckou dvojicí a obzvlášť jejich vzájemné oslovování ("ty moje stará pikslo na sušenky" a podobně) mě čím dál víc iritovaly. Byl to jen pokus podívat se, co umí autor famózního Prevíta napsat o dospělých lidech, ale radši měl zůstat u těch mimin, ty mu jdou mnohem líp. Další díly už si odpustím.