Darební Vikingové

Egmont - 2005
ISBN: 80-252-0127-9

Egmont (2005) 80-252-0127-9 128
Egmont (2000)

Zábavné čtení pro kluky a holky, které ve škole k smrti nebaví nudné výklady, ale samotná historie by je zajímala. Představuje známé události světových dějin formou napínavého příběhu, který se zakládá na skutečných faktech. Tentokrát se podíváme na skutečné příběhy o Vikinzích a jejich výpravách. (Založil/a: marta-b)

VerenaLord
  12. 2. 2013, 10:27
Opět další zajímavá kniha ze série Děsivé dějiny. Tentokráte nás autor zavede do dob Vikingů a podá nám informace o nich v tom nejsušším anglickém humoru. rozhodně skvělé, čtenář získá mnoho zajímavých informací a poučení.
ilon-a
  23. 3. 2013, 14:11
Děsivý dějiny mě normálně hodně baví a vždycky si je ráda přečtu, ať se to týká čehokoliv. Darební vikingové, na které sem se nejvíc těšila, mě ale, bohužel, nakonec docela dost zklamaly.
Peter.Melon
  30. 10. 2011, 16:27
Darební vikingové-celkem dobrá kniha s nádechem humoru a různými testy.Lecos se i z knihy jako je tato dozvíš.
Halalí
  16. 6. 2010, 23:42
V DD je sice historie velmi zjednodušována (což mnohdy vede ke vzniku nepřesností, či historických polo-nesmyslů), někdy jsou prozměnu historická fakta různě překrucována, nicméně tuto sérii nečtu kvůli studiu historie od toho mám encyklopedie a učebnice dějepisu. Jako zábavná kniha se specifickým (anglickým) humorem a cynickým (a taky děsivým:)) pohledem na dějiny je to vceklu fajn...