Astrologické domy

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Grada - 2010
ISBN: 978-80-247-3370-8

Grada (2010) 978-80-247-3370-8 160

Nejslavnější kniha známé britské astroložky vás uvede do problematiky domů horoskopu, nezbytné to součásti každého výkladu. Pokud se o svůj horoskop zajímáte jen malinko hlouběji a nestačí vám pouhá charakteristika vašeho slunečního znamení, stane se pro vás tato příručka nezbytností. Žádná jiná kniha takto jasně a přehledně význam astrologických domů nepopisuje.
Moderní astrolog potřebuje pojednání o východiscích interpretace domů společně s přehledem vývoje jejich významů. Takové pojednání však nebylo dosud dostupné. Tuto mezeru vyplňuje tato kniha. Máme zde vynikající kritiku současných sklonů improvizovat s tradicí a měnit ji bez dostatečného ohledu na to, co tradice skutečně říká. A většina knihy se zabývá dějinami významů každé dvojice domů a předkládá jejich varianty. Nakonec může být pravda, že moderní astrologie potřebuje jít v řešení otázky domů vlastní cestou. Ale pokud už to musíme udělat, je třeba vědět, že jsme vyčerpali všechny možnosti starých tradic.
Tato kniha nám nedovolí vymlouvat se na neznalost dějin tradice. Doufáme, že i ti astrologové, kteří nemají o tradiční astrologii zvláštní zájem a kteří možná chtějí otázku domů napadnout, tak neučiní dříve, než si pročtou tuto knihu nebo než podniknou vlastní rovnocenný výzkum. (Založil/a: Jan.S.Harold)

Deborah Houlding Deborah Houlding
*14.05.1962