Tchaj-ťi čchüan a Pa tuan ťin

Tchaj-ťi čchüan a Pa tuan ťin

Podtitul: Čínská cvičení pro zdraví a dobrou pohodu

Originální název: Tchaj-ťi čchüan a Pa tuan ťin
Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Naše vojsko - 1996
ISBN: 80-206-0523-1

Naše vojsko (1996) 80-206-0523-1 112

Tchaj-ťi čchüan je v současnosti považován za jednu z tradičních součástí čínské tělesné kultury. Je v Číně nejrozšířenější tělovýchovnou aktivitou, které se věnují všechny věkové skupiny obyvatelstva. V posledních desítiletích však tchaj-ťi čchüan zaznamenává bouřlivé šíření v celém světě, kde se k tomuto cvičení obracejí lidé různého věku ve snaze zvýšit kvalitu svého života.
Pravidelný cvičební program vede k tomu, že se člověk cítí svěžeji, lépe vypadá a má také lepší životní pocit. Cítí se také méně unaven, neboť cvičení oživí a probudí celý lidský organismus, který potřebuje ke své dobré činnosti soustavné podněty. Pravidelné cvičení vede také k regulaci tělesné hmotnosti a větší odolnosti vůči nemocem.
Tchaj-ťi čchüan je relativně složitý pohybový soubor i při svém zkráceném pojetí. Proto je vhodné jako průpravu pro toto cvičení užít pa tuan ťin, neboli osm kousků brokátu, jež je jedním z řady souborů čínských cvičení k tonizaci těla pro dobré zdraví a dlouhý život. (Založil/a: Jan.S.Harold)