Final Cut

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4463-1

Knižní klub (2014) 978-80-242-4463-1 421

Vrah, který si počíná jako počítačový virus: je neviditelný a všudypřítomný. Říká si Bezejmenný a jeho činy vyvolávají hrůzu a strach po celém Berlíně. Vrchní komisařka Clara Vidalisová a její tým jsou v oddělení patopsychologie pro těžké případy kompetentní, ale postupy tohoto zločince vyrážejí dech i jim. Pachatel vždy geniálně navede vyšetřovatele na falešnou stopu. Teprve postupem času si komisařka uvědomí, že vrah svou děsivou hru nehraje s policií, ale pouze s ní samotnou. (Založil/a: dadlinka)

Morsie
  12. 8. 2014, 19:50
Knížka, která mě neskutečně překvapila a především pak zcela pohltila. Po dlouhé době je to knížka, kvůli které jsem hodila za hlavu práci, starosti a vůbec normální život a jen četla a četla. A víte, co? Stálo to za to! Protože Final cut je velice neotřelý a svou podstatou neskutečně děsivý thriller. Užila jsem si to prvních slov až po poslední tečku. A pak, když jsem knížku dočetla, mě začaly chytat schízy, co když kamarádi, se kterými si píšu, už dávnou nejsou těmi, za koho je považuju!
koki.veru
  21. 2. 2016, 20:40
Nejdřív jsem vůbec netušila, co mají jednotlivé děje a osoby spolu společné, ale postupně mi to začalo docházet a spojovat se dohromady. Velice čtivý a napínavý thriller. Jelikož jsem také uživatelem sociálních sítí, neměla jsem z toho příliš dobrý pocit.
Wouk
  10. 5. 2016, 17:25
Zrovna jsem knížku dočetl. Prvních ár kapitol jsem měl trochu zmatek v postavách,ale potom už se to svižně rozjelo. Knížka je psaná opravdu tak že se těžko přestává číst a jak tady někdo psal natočit film podle ní by nebyl špatný nápad. Sto procent dát určitě nemůžu ale 80 jo určitě budou ještě nějaký lepší.
isabelkamore
  1. 2. 2016, 17:37
Naprosto úžasná kniha. Od prvních stránek až do poslední se člověk zamýšlí nad činy vraha "proč". Kapitoly prolínajíc dětství, přítomnost, minulost vražd - je to to pravé ořechové. Hodnotím 100% a doufám, že pan Etzold vydá brzy další knihu. Jakmile se začtete, musíte číst dál, je to jako droga. Chcete znát pravdu. Přemýšlíte nad tím, jestli by nebylo vhodné změnit náš až moc otevřený přístup k internetovým stránkám a naší důvěřivosti. Taktéž by si kniha zasloužila zfilmovat.
janrichter
  28. 12. 2015, 11:01
Víceméně nemá cenu nic vymýšlet, souhlasím s tím, co napsala Morsie. Kniha se četla velice dobře. Příběh by si zasloužil zfilmování.