Měli dinosauři blechy?

Měli dinosauři blechy?

Podtitul: O dědečkovi geologovi, dobrodružstvích Vildy a Fíny a o tom, co je uvnitř Země

Edika - 2014
ISBN: 978-80-266-0386-3

Edika (2014) 978-80-266-0386-3 152

Kniha nenásilnou formou seznamuje mladé čtenáře se základními geologickými pojmy, je pro děti ve věku 8 až 13 let. Začtěte se do vyprávění Vildy a Fíny o jejich výletech s dědečkem geologem za záhadnými kameny, zkamenělinami a zajímavými místy po českých zemích. Dozvíte se například to, kde u nás můžeme nalézt propasti, kde leží nejbližší kráter a co všechno se dá objevit pod zemí. Můžete pomoci Vildovi s jeho zápisy v deníku. Věrně doprovázet vás bude také Čert a Andělka. (Založil/a: alča87)

teite
  10. 10. 2016, 17:57
Na téhle knížce mi vadí asi jediná věc, a tou je název: chápu, že je potřeba se vézt na vlně zájmu dětí o dinosaury, ale zde jsou dinosauři okrajovým tématem a jistě se dalo vymyslet i něco úderného, co by zároveň vystihovalo obsah. To nic nemění na skutečnosti, že jako úvod do geologické vědy je to kniha skvělá, vyprávění zaujme a děti si z ní hodně pamatují.