Memoriae Meae

Podtitul: Životní vzpomínky lékaře

Maxdorf - 2014
ISBN: 978-80-7345-399-2

Maxdorf (2014) 978-80-7345-399-2 153

V dnešní době, kdy jsme na jedné straně svědky fascinujících vynálezů a pokroků ve vědě a technice, jsme na druhé straně svědky stále většího vlivu různých šarlatánů na společnost. A nejen u nás, v Česku. Je to fenomén celosvětový. Jedním z těch, kdo to nelibě nesou a poukazují na škodlivost iracionality v medicíně, je profesor onkologie Oskar Andrysek. Profesor Oskar Andrysek prožil zajímavou, překotnou a často nelehkou dobu, kterou v knize vzpomínek komentuje s nadhledem, s humorem a s lidským pochopením pro slabosti člověka a na vlastních zážitcích ukazuje vývoj a problémy lékařské vědy druhé poloviny 20. století. Paměti kohokoliv, ale zejména lidí, kteří mají co říci k současnosti a k době minulé, jsou poutavým čtením pro současníky a budou neocenitelným zdrojem informací pro generace, které přijdou po nás. (Založil/a: Rutsuka)

Oskar Andrysek Oskar Andrysek