Je život záhadou?

Je život záhadou?
Originální název: Das Leben - ein Ratsel?

Academia - 1982

Academia (1982) 156

Profesor Segal patří k těm význačným postavám světové vědy, které se nikdy nesklánějí před autoritami, ani jde-li o všeobecně uznávaného nositele Nobelovy ceny, ani neztrácejí čas snahami o vytváření vlastní autority, ale vždy znovu jej nacházíme uprostřed nejživějšího dění a diskusí, v nichž vystupuje vždy bez postranních úmyslů, otevřeně a poctivě, tak, jak se právě na věc dívá. Snad i proto nemá ve vědeckém světě jen přátele a řada jeho významných výsledků čeká dosud na své plné ocenění. Mám na mysli především výsledky jeho spolupráce s významným bulharským biochemikem Angelem Kalaidžievem. Ale platí to i o jeho různých závěrech o molekulárním podkladu nervové činnosti, o dědičnosti získaných vlastností a v poslední době zejména o vzniku života, s nimiž seznamuje přístupnou formou i čtenáře této knihy. (Založil/a: vladislaus)

Jacob Segal Jacob Segal
*17.04.1911 - †30.09.1995