Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lví srdce II.

84%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lví srdce II. Originální název: Lionheart
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
BB art - 2014
ISBN: 978-80-7507-005-0
Počet stránek: 368
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2014) 978-80-7507-005-0 368

Děj druhé knihy románové ságy Lví srdce zavádí čtenáře do Svaté země v době vleklé války mezi sultánem Saladinem a Richardem I. Anglickým, přezdívaným pro výjimečnou statečnost a bezhlavou odvahu Lví srdce. Křižácké vojsko, vyslané osvobodit Jeruzalém z rukou nevěřících Saracénů, je rozpolceno vnitřním svárem mezi Angličany a Francouzi, které ho oslabuje. Intriky a pletichaření vyčerpávají i Richardova protivníka, ale krvavý konflikt stále nemá řešení. Richard je postavený před nelehkou volbu a musí se rozhodnout, jestli bude dál ochráncem křesťanské víry v Zámoří, anebo se vrátí do Anglie zachránit svou říši.
Sharon Kay Penmanová poutavě, aniž by se odchýlila od historických faktů, líčí bez romantizujících příkras život nejslavnějšího z králů evropského středověku ve Svaté zemi, rozervané válkou křesťanů a muslimů. Svatá válka ani králům nepřinášela jen slávu a rozhřešení. Autorka předkládá čtenáři čtivý a plastický obraz mnohých historických postav, které tak přestávají být jen nudnými jmény z učebnic dějepisu. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
100% 100% 100% 100% 100%
  25. 12. 2014, 20:46
Výborná kniha Lví srdce 2 popisuje značný úsek třetí křížové výpravy, které se zúčastnili i francouzský král Filip II. August a především Richard I. Ten si v Zámoří vydobyl nehynoucí slávu jako skvělý válečník, který dokázal porážet i tak zkušeného protivníka jako byl sultán Saladin. Kniha velmi historicky věrně popisuje celé Richardovo křižácké tažení v Palestině. Penmanová věnovala výzkumu doby a osobnosti Richarda I. velkou pozornost a ve svém románu podává trochu překvapivý obraz tohoto krále nejen jako vynikajícího bojovníka a vojevůdce, ale i jako velmi schopného a úspěšného panovníka. Román je barvitý, napínavý, četl se mi opravdu dobře. Oceňuji i rozsáhlý doslov na konci románu, ve kterém autorka vysvětluje některé pasáže knihy či historické zajímavosti. S radostí jsem mohl hodnotit plným počtem hvězdiček.