Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ptáci od Jákoba

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ptáci od Jákoba
Autor:
Originální název: Ptáci od Jákoba

Nejnovější vydání:
Dauphin - 2002
ISBN: 80-7272-047-3
Počet stránek: 168
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dauphin (2002) 80-7272-047-3 168

Přezdívku "Žluťák" si pravděpodobně každý divadlem protřelý člověk spojí se jménem herce Josefa Hrubého a s některými inscenacemi ze Zábradlí, na kterých se herecky či autorsky podílel. Jeho prozaická tvorba může být pro mnohé překvapením, ale též v celku logickým vyústěním mnoholetých životních zkušeností z jiných zaměstnání, která během svého života vystřídal. "j.h." ve své knize na chvíli opustil složité vyjádření se tělem a hlasem a "jako host" se pustil na území polopouště psaného slova.
"Mraky se pode mnou rozprostíraly do nekonečna jako myšlenky v mém ubohém mozku. Jako sněžné pláně někde vysoko v horách. Občas bylo průrvami vidět zemi. Ale průrvy v mracích se bohužel nepřekrývaly s průrvami v mém vědomí. Zelená údolí v mých vzpomínkách," popisuje Žluťák svou psýché na počátku povídky Z Ruska nebylo vidět nic. V jeho povídkách, které jsou často autobiografickými příběhy dotýkající se různých fází života, však nevystupuje pouze jeho alter ego... Ba naopak - stránky knihy jsou plné nerudovsky podivínských postaviček - Hrdého, který pil zvířecí krev, spolužáka Cingroše, který ve svých 13 letech vypadal jako velice vyspělá, dospívající dívka, homosexuálního padesátiletého Rusína Ivana, který v hotelu vychovával svoji vnučku (o které nikdo nevěděl, kde k ní vlastně přišel)...
Žluťákovy texty jsou zábavné a nenudí - nechybí jim jak vypravěčova schopnost zaujmout čtenáře, tak ani smysl pro zkratku (Založil/a: vladislaus)

(více)  
Josef Hrubý Josef Hrubý
*1943


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace