Kultura služby

Kultura služby

Podtitul: Analýza a aplikace antropologických východisek

Originální název: Kultura služby
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Oftis - 2014
ISBN: 978-80-7405-336-8

Oftis (2014) 978-80-7405-336-8 464

Fenomén služby bývá často vnímán z hlediska praxistického přístupu nebo z hlediska různých teorií sociální práce. Tato studie se službou zabývá jako kulturním fenoménem z perspektivy kulturně-antropologického přístupu. Ten nás přivádí k samotným kořenům kulturního fenoménu služby, kde se odhalují jeho teologické základy. Teologií služby se zabýváme v duchu rozvíjení zásadních kulturně teoretických východisek koncepce René Girarda a jeho mímétické teorie kultury. Tato práce usiluje o kulturně teoretický přístup, který zpracovává vnitřní teologické principy vyplývající ze závěrů několik set let trvající intenzívní teologicko-filosofické diskuze. Reflektované teologické principy nepojímá ve smyslu intencí dogmatické teologie, nýbrž jako fenomenologicko-antropologická fakta odhalující povahu lidského způsobu existence, která se následně odrážejí ve fenoménech kultury, především ve fenoménu služby. (Založil/a: Rutsuka)