Teoretická východiska praxe pomáhajících profesí

Teoretická východiska praxe pomáhajících profesí Originální název: Teoretická východiska praxe pomáhajících profesí
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Oftis - 2014
ISBN: 978-80-7405-335-1

Oftis (2014) 978-80-7405-335-1 248

V současné době existuje v moderní západní společnosti tolik rozmanitých způsobu poskytování sociální a zdravotní péče, jako tomu nebylo snad nikdy v minulosti. Zdá se, že zvláště v některých zemích dosáhla rozmanitost a velkorysost všeobecné zdravotní a sociální péče svého pomyslného vrcholu. Postupný rozpad sociálního pečovatelského státu, jehož jsme dnes svědky, však do středu naší pozornosti staví celou řadu závažných otázek týkajících se zdrojů péče a pomoci. Pozornost této publikace je zaměřena především na fenomén služby související s charitativním přístupem k člověku, který nevnímáme pouze jako strukturální socioekonomický jev, nýbrž také jako součást antropologické konstituce lidské existence. (Založil/a: Rutsuka)