Mistborn: Hrdina věků

Mistborn: Hrdina věků Originální název: Mistborn, The Hero of Ages

Talpress - 2010
ISBN: 978-80-7197-378-2

Talpress (2010) 978-80-7197-378-2 680

U Pramene Povýšení Vin nechtěně osvobodila neznámou negativní sílu, která v něm byla uvězněná tisíc let. Podobně jako se Kelsier kdysi postavil neporazitelnému nepříteli v podobě Pána Vládce, učí se teď Vin s Elendem bojovat proti abstraktní všudypřítomné ničivé moci Zmaru. Teď už bojují ne za sebe a za své vlastní přežití, ale za osud celého života na zemi. Mlhy setrvávají dlouho za dne a zabíjejí lidi. Popelečné hory chrlí kvanta popela, který dusí oblohu a hubí úrodu, na níž závisí přežití lidí. Zmar hodlá Zemi postupně zničit a Vin s Elendem a s přáteli bojují s časem, aby našli prostředek, jak ho porazit. Všechno, co zůstalo v předchozích dílech nevysvětlené, najednou začíná zapadat do souvislostí a dostává smysl... (Založil/a: Kaori)

keddy79
  19. 4. 2016, 9:35
Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších fantasy, co jsem zatím četla. Jistě by si zasloužil a větší popularitu. Mám ráda knihy, ktere nejsou zcela předvídatelné ale zároveň postupně poskytují vodítka.
ssassi
  1. 7. 2015, 11:02
trilogii jsem přečetla jedním dechem. skvělé vylíčení postav. každá jedna je mi něčím blízká, přitom jsou postavy velmi své. líbí se mi vývoj každé z nich. nápad s pálením kovů je originální, kandry a kollos nakonec velmi překvapující. poněkud pochmurná nálada způsobená padajícím popelem a mlhou dílu neubírá, právě naopak. můžu maximálně doporučit a jdu se hned pídit po dalších dílech tohoto autora
Jacinda
  4. 6. 2016, 21:12
grandiozní zakončení ságy. děj do sebe nádherně zapadá, všechny poznámky na začátcích kapitol najednou dávají smysl. postavy umírají, happyend se nekoná a přesto vlastně příběh dopadl dobře. perfektní. ságu postupně přečetla mamka a táta a partner. dobré věci se šíří dál
klaviristka
  1. 2. 2016, 21:48
Ani poslední díl trilogie mě nezklamal - perfektní vývoj postav, překvapení, vše do sebe nakonec začne skvěle zapadat a to je moc dobře. V poslední době jsem se u ostatních autorů nesetkávala s takovým propracováním a hlavně NEodfláknutým koncem :-) Ještě třetí den po dočtení ve mně přežívá závěr děje... Tak moc bych se k němu chtěla vyjádřit, ale nemohu :-) Ne.. já prostě nespoileruji :-) Snad každý pochopí mé pocity, jakmile dočte poslední stránky... ;-) Vřele doporučuji celou sérii, byl to zážitek!
dawelus
  24. 9. 2015, 12:14
Autor opět ukazuje, jaký má skvělý smysl pro detail. Na konci knihy zjistíte, že všechno co autor v příběhu napíše, i každá sebemenší drobnost zmíněná v kterémkoliv ze třech dílů je důležitá a má tam své místo. Až to člověka překvapuje jak je to všechno promyšlené. Opět nečekané zvraty v závěru knihy. Krásná práce.
yags
  12. 6. 2016, 20:03
Vcelku překvapivý a neotřelý závěr. Někdy to bylo zbytečně natahované. Spousta informací, které připomínaly díly před tím a nemyslím si, že by to bylo nutné. Stále je to ale jedna z nejlepších fantasy.