Mistborn: Pramen povýšení

Mistborn: Pramen povýšení Originální název: Mistborn, The Well of Ascension

Talpress - 2009
ISBN: 978-80-7197-368-3

Talpress (2009) 978-80-7197-368-3 704

Nemožné se stalo skutečností. Pán Vládce, všemi považovaný za božské ztělesnění, který celé tisíciletí brutálně utiskoval celý svět, byl svržen. Brzy se však ukázalo, že opojení svobodou a pádem totality nebude mít dlouhé trvání. Finální říše se rozpadla. Panovníci všech dominancií usilují o svržení nové vlády a dobytí hlavního města Luthadelu. Tam docházejí potraviny, bují kriminalita a neustálé pokusy připravit krále o život, a za hradbami se shromažďují vojska nejen vládců okolních domimancií, ale i vražedného kolossu, který zůstal jako obrovská ničím neregulovaná ničivá síla po Pánu Vládci. Na Vin a jejích přátelí teď je, aby nejen zachránili Luthadel, ale také aby objevili, co je vlastně Bezednost a jak ji navždy porazit, aby nezničila svět. (Založil/a: Kaori)

Jacinda
  4. 6. 2016, 21:11
výborné pokračování, navíc obohacené o feruchemii. inkvizitoři si stále uchovávají auru strachu (která na mě přes knihu doléhá!). snad jen jediná výtka - Elend byl v prvním díle postaven úplně jinak, než v následujících dvou dílech. Jen mě zajímá,jeslti byl OOC (out of character) v prvním díle nebo v těch dalších.
dawelus
  14. 9. 2015, 20:47
Ikdyž se to občas malinko vleklo při probírání vztahů ústředních postav, tak se to četlo snad samo a hlavně ZÁVĚR knihy mě rozsekal. Velmi nečekaný zvrat a hlavně mě potěšilo, že si s námi autor celou dobu trošku pohrává a chystá si půdu na konec knihy a my o tom nemáme ani tušení. Krása. Už hltám třetí díl... :)
klaviristka
  13. 9. 2015, 11:47
Začínám docházet k přesvědčení, že ať vezmu do ruky jakoukoliv Sandersonovu knihu, budu vždy spokojená. Stejně tak tomu bylo u druhého dílu série Mistborn: Pramen povýšení. Obsahoval kvalitní sloh, uvěřitelné charaktery, které nebyly ploché, zajímavé prostředí, napětí a uspokojivé zakončení. Přestože se jedná o několikadílnou sérii, tudíž největší finále máme stále před sebou, Sanderson není z těch autorů, kteří by své čtenáře mučili useknutým dějem, a za to jsem opravdu ráda.
Už se těším na další jeho knihu. Sanderson se na žebříčku mých oblíbených autorů dostal zase o něco výše :-)
yags
  12. 6. 2016, 19:49
Prostřední kniha trilogie mi přišla nejzajímavější a nejčtivější. Oceňuji originální námět a dějové zvraty.
Revonnah
  28. 8. 2014, 20:27
Výborná kniha, od začátku do konce děj svižně utíká, pořád se objevují nějaké zvraty. Velice originální. Syndrom "ještě jedné stránky" zaručen :)
merilann
  25. 4. 2013, 12:34
Opravdu pěkná trilogie, s velice zajímavým završením. Mohu pouze a jen doporučit, děj mě naprosto chytil a nápad s mistingy a mistborny byl fantastický. Kdo má rád fantasy, určitě tuto knihu doporučím :)