Morantologie

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Host - 2014
ISBN: 978-80-7491-135-4

Host (2014) 978-80-7491-135-4 312

V knize Jak být ženou jsem se omezila na jediné téma: ženy. Jejich vlasy, jejich boty a jejich pobláznění chirurgickými zákroky. Ale! Ve své nové knize Morantologie jsem se — jak název napovídá — osvobodila, abych mohla řešit zbytek světa: Krotitele duchů, Twitter, kofein, záchvaty paniky, smuteční obřad za Michaela Jacksona, měšťáckou závislost na marihuaně, opíjení se, Panství Downton, svou tragickou předčasnou smrt a opakovaná selhání své snahy přimět manžela, aby používal přezdívku, kterou jsem si sama vymyslela. Jdu do erotického klubu s Lady Gaga, brečím na kytaře Paula McCartneyho, prahnu po úžasném Sherlocku Holmesovi, píšu nekrolog Amy Winehouseové a přijdu pozdě na Downing Street ke Gordonu Brownovi. Ve volném čase — mezi kocovinami — řečním o sociálním státu, zavírání knihoven a chudobě jako nějaký béčkový Dickens nebo Orwell, ale s kozama. (Založil/a: al-ma)

Caitlin Moran Caitlin Moran
*05.04.1975

Tardis
  22. 6. 2015, 11:20
Místy vtipné, ale ne zas tolik, aby to přebilo fakt, že u poloviny fejetonů autorka vlastně nemá co říct. Tak mi to tedy připadá. Mezi ty dobré řadím sloupek o zavírání knihoven, mezi průměrné většinu ostatních a mezi špatné bulvární referování o celebritách a módě. Za mě zklamání, recenze působily jiným dojmem.