Jak zvládnout problémy dětí se školou?

Jak zvládnout problémy dětí se školou?

Podtitul: Děti se speciálními vzdělávacími potřebami ve škole – praktická příručka pro rodiče, učitele a další odborné pracovníky

Originální název: Jak zvládnout problémy dětí se školou?
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2016
ISBN: 978-80-88163-36-7

Nezjištěno / Jiné (2016) 978-80-88163-36-7 168 Nakl. Pasparta
Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-905576-0-4 112

V současné době se v běžných českých základních i středních školách vzdělává poměrně velké množství žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP). Aby jim daná škola mohla vytvořit vhodné podmínky pro uskutečňování jejich vzdělávání v patřičné kvalitě, musí úzce spolupracovat s jejich rodiči, zákonnými zástupci.

Cílem této publikace je zvýšit informovanost rodičů, pedagogů a dalších zainteresovaných pracovníků. Text je doplněn mnoha příklady z praxe a také vzory příslušných formulářů a dokumentů. V knize mimo jiné naleznete odpovědi na následující otázky:
¦ Kdo mi pomůže vyřešit potíže mého dítěte ve škole? ¦ Kdy se mám obracet na poradenská zařízení a co od nich mohu žádat? ¦ Jak má vypadat péče o žáka se SVP ve škole? ¦ Je pro mé dítě vhodný odklad školní docházky, individuální vzdělávání nebo přípravná třída? ¦ Bude pro mé dítě lepší přestup na jinou školu? Jak to zařídit? ¦ Jak zvládnout přechod na střední školu? ¦ Jak úspěšně ukončit střední školu? ¦ Jakou roli má asistent pedagoga? ¦ Kdy a za jakých podmínek je vhodný asistent pedagoga? ¦ Jak pomůže mému dítěti individuální vzdělávací plán (IVP)? ¦ Co musí obsahovat IVP? (Založil/a: Kůstka)