Zvířata

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Svojtka & Co. - 2011
ISBN: 978-80-256-0514-1

Svojtka & Co. (2011) 978-80-256-0514-1 448

Od velkých koček po ohromné lidoopy, od tučňáků po hroznýše královského a od žiraf po termity... Tato obsažná barevná encyklopedie je oslavou úžasné pestrosti zvířat žijících na Zemi. Najdete v ní informace o více než 400 druzích zvířat celého světa přehledně řazených podle rádu, čeledí a druhu. Představí vám různé živočichy od malých po velké, od savců, ptáku, hmyzu, obojživelníků až po plazy, měkkýše a žáby nebo tropické ryby. Obsahuje ucelené informace o jejich anatomii, stylu života, potravě a prostředí, ve kterém žijí, a to včetně map jejich výskytu. Je doplněna více než 1200 názornými barevnými detailními ilustracemi a více než 400 fascinujícími barevnými fotografiemi zvířat. Není možné s jistotou určit, kolik druhu živočichů na Zemi existovalo. Dokonce i dnes zbývá objevit a popsat doslova miliony druhu, protože na světě ještě existují místa, například korunové patro deštných lesů nebo hlubiny oceánu, kam máme jen omezený přístup. Seznamte se tedy alespoň s těmi nesčetnými formami života na Zemi, které pro nás prozatím vědci odhalili. (Založil/a: vladislaus)