Návrat do českého pekla

Návrat do českého pekla Originální název: Návrat do českého pekla

Alpress - 2008
ISBN: 978-80-7362-567-2

Alpress (2008) 978-80-7362-567-2 230

Pokračování knihy Útěk z afrického pekla.

Celý národ sledoval příběh mladé Češky, která se zamilovala do Afričana, odjela za ním do Ghany a stala se zajatkyní nigerijské mafie. Báře se podařilo přežít brutální mučení a uprchnout i se svými dvěma dětmi. Konečně se žena, životem víc než zkoušená, vrací do vlasti. Ale ani zde se růžový sen nekoná: ona ani děti nemají české doklady, je zadlužená a na konci sil. Ocitne se úplně na dně, a tak jí úřady obě děti odeberou. (Založil/a: koudyna)

olla
  17. 12. 2013, 22:10
Autorku Báru chápu i nechápu. Chápu, že se zamilovala do černocha a chápu i to, že za sebou spálila všechny mosty a odjela za ním do Afriky. Pro holku vyrostlou v českých poměrech to muselo být všechno úchvatné a okouzlující, přepych, kterým ji její přítel zkraje zahrnul, luxusní hotely, dům, láska i, nádhera tropické krajiny. Potud dobré. Ovšem bylo jí už 20 let, tudíž měla zapojit i rozum. Nechápu, že jí nebyly podezřelé všechny ty podivné finanční transakce, Kenovy zvláštní obchody, divní přátelé... ale co hlavně, když ji poprvé uhodil, měla se sbalit a rychle hodit zpátečku. Ne se za ním pořád vracet s nadějí, že toto bylo naposled a s vypůjčenými statisíci. A hlavně se měla zabezpečit proti těhotenství. Nic z toho neudělala, nakonec se stejně musela vrátit domů a že ji tady nebude čekat modré z nebe,to mohla také tušit už díky té spoustě věřitelů. Nicméně obě její díla hodnotím nejvyšším počtem, protože si nic nevymýšlí, nic nepřikrašluje, svoje trable popisuje bez patosu a svoji chybu si plně uvědomuje. A jestli byť jen jediné další naivní dívce její knihy otevřou oči, tak splnily svůj účel.
Vercinka.
  24. 10. 2012, 14:04
Druha cast pribehu, urcite si prectu i ten treti. Myslela jsem si, ze po precteni tohoto dilu vic pochopim autorku. Nepochopila. Neuveritelna naivita a hloupost ji naprosto zaslepila a dal nalitla ruznym lidem i v cesku. I presto je pribeh zajimavy.
Klarisa
  28. 7. 2013, 11:48
To je teda hrozné, co se té holce stalo. Nechápu chování její mámy, která má být svému dítěti oporou, ať se děje, co se děje. Bára si tolikrát nabila hubu, uznala svoji chybu (co si budeme namlouvat, je velice lehké zbláznit se do chlapa, který vás přitahuje a zahrnuje vás samými krásnými věcmi a zážitky)a máma ji přesto nevezme na milost a chová se k ní hnusně. To je teda síla a odstrašující příklad pro ty, koho by jen napadlo žít s cizincem v jeho zemi - i když v tomhle případě si ona naivně myslela, že se spolu vrátí...doporučuju přečíst a spěchám pro třetí díl.
PRrenatka
  25. 1. 2014, 23:12
Dá se tato kniha někde přečíst na internetu?Mám doma první knížku byla super... za přečtení určitě i stojí kniha Bez dcerky neodejdu...
Muficek01
  29. 10. 2011, 22:22
Autorka opravdu neměla lehký život, ale za spoustu věcí se mohla ona sama. Jen nechápu, kam najednou zmizeli všichni věřitelé?? Jak je možné, že nikdo po ní už peníze nechtěl?? To mohlo být v knize na závěr ještě zmíněné...