Ischemická choroba srdeční u diabetiků

Ischemická choroba srdeční u diabetiků

Podtitul: Epidemiologie, rizikové faktory, specifika diagnostických a terapeutických postupů

Originální název: Ischemická choroba srdeční u diabetiků
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Maxdorf - 2006
ISBN: 80-7345-079-8

Maxdorf (2006) 80-7345-079-8 288

Publikace shrnuje základní poznatky o epidemiologii, diagnostice a terapii ischemické choroby srdeční (ICHS) ve všech jejích formách u pacientů s diabetem mellitem. Důraz je kladen na odlišnosti klinického obrazu nemoci v této populaci a z ní vyplývající specifické léčebné postupy. Důvodem pro zařazení této publikace do edičního plánu byl vzrůstající počet pacientů s diabetem v naší populaci a tím vlastně pacientů, kterým je třeba věnovat stejné léčebné úsilí jako nemocným s již rozvinutou ICHS. Kniha uceleně pojednává o tématu, se kterým se denně setkávají v praxi nejen diabetologové a kardiologové, ale i internisté, praktičtí lékaři a celá široká lékařská veřejnost. Česká monografie s danou tématikou na našem knižním trhu doposud chyběla. (Založil/a: Kůstka)