Velké vítězství

Originální název: Cat

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-467-1

BB art (2001) 80-7257-467-1 321

Catriona přijíždí na Tour de France jako novinářka, rozhodnutá zmapovat vrcholné cyklistické zápolení. Jenže přijíždí tam, mezi skutečné muže, i jako devětadvacetiletá dívka čerstvě zklamaná svým bývalým přítelem a se sebevědomím na nule. Bude k jeho pozvednutí stačit profesní vytížení, anebo si svou hodnotu ověří typicky ženským způsobem? Populární autorce románů Sally, Poslední přání a Životní lekce se tentokrát podařilo zarámovat příběh další ze svých zdařilých ženských hrdinek do atraktivního prostředí špičkové sportovní události. Humorem kořeněné napětí mezilidských vztahů se tak zdařile prolíná s napětím sportovního zážitku, v jehož vykreslení se vším, co k němu patří – zmatkem, řevnivostí, touhou být nejlepší – si Freya Northová vede velmi dobře. I atraktivním prostředím francouzského venkova získal román vítaný rozměr navíc. (Založil/a: al-ma)

teite
  13. 6. 2014, 19:25
Nebývá to tak, že by mě klasická oddychovka nějak poučila, ale tady jsem získala spoustu opravdu zajímavých (a po ověřování se ukázalo, že i pravdivých) informací o zákulisí profesionální cyklistiky. K tomu vtipné dialogy, sympatičtí hrdinové a romantika bez zbytečné přeslazenosti.
Marťaa
  15. 5. 2013, 23:48
Tohle je první kniha od autorky, která mě moc nechytla. Přišlo mi, že je tam alespoň pro mě zbytečně moc té cyklistické tématiky, která mě vůbec neoslovila.