Loutkář

Originální název: Der Puppenkönig

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4461-7

Knižní klub (2014) 978-80-242-4461-7 368

Braniborská marka v roce 1782. Jako každý rok se břichomluvec Julius Klingenthal vydává do městečka Steinfurth – spolu se svými loutkami, které pro něj znamenají mnohem víc než pouhé neživé figury. Na cestě se setká s tajuplnou Alenou, jež si vydělává na živobytí jako „plačka“ – a Julius je jí okouzlen. A pak dojde k záhadné vraždě, po níž následují další… (Založil/a: alča87)

janeicka
  10. 6. 2015, 11:16
Po delší době jsem opět zkusila dílo tohoto autora, tentokrát ne s ranhojičem, ale s loutkářem, i když se zde objevuje milý odkaz na dílo Vita z Campodia :-) Loutkář Julius mi byl jako hlavní postava sympatický, jedná se o typický autorův žánr - hodně akce, nějaká ta láska, nyní v rámci detektivního příběhu. Vraždy jsou poměrně brutální, a je jich tolik jako v Midsomeru, ohledně vraha jsem dlouhou dobu tápala, stejně jako Julius a jeho pomocníci. Příběh by se mohl líbit příznivcům Vlastimila Vondrušky, nějaké historické drobnosti a vcelku moderní vyšetřování se mi trochu nezdály, ale jinak to byla pěkná odpočinková četba.
niknikita
  25. 3. 2015, 14:06
Množství bizarních postav a pro mne nečekané rozuzlení dost brutálních vražd. Kniha, která mi dala nahlédnout do doby dávno minulé.
KamcaR
  16. 5. 2015, 7:04
Asi mě Wolf Serno příliš namlsal Syny ďábla a Ranhojičem. Loutkář už mě tolik nenadchl. Nicméně tomuto autorovi zůstanu věrná dál.