Škola dobra a zla

Škola dobra a zla Originální název: The School for Good and Evil

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-423-1

CooBoo (2014) 978-80-7447-423-1 416

Sofie čekala celý život na to, až ji unesou…Ptáte se kam? Do pohádky. Do Školy dobra, kde se z ní stane princezna, najde si toho pravého prince a budou spolu navěky šťastní. Tedy alespoň takový byl plán. Ale co když ji umístí do Školy zla? Může být krásná Sofie čarodějnicí? Jak je nebezpečné věřit pohádkám, které vás vtáhnou do děje a nebudou chtít pustit zpět. (Založil/a: janeicka)

Soman Chainani Soman Chainani

Lúthien Celebrindal
  14. 9. 2016, 12:01
Je mi líto, že to musím napsat, ale nelíbilo se mi to. Mám ráda pohádky, i v netradičním pojetí, ale tohle mě vyloženě zklamalo.
V příběhu je spousta podivných a nelogických zvratů, což vrcholí naprosto šíleným koncem... Postavy jsou protivné a nesympatické a velmi často mění způsoby svého jednání, což mě nejen mátlo, ale i lezlo na nervy.
V neposlední řadě tady musí zaznít, že je to jenom přepsaná verze Harryho Pottera a já jsem čekala víc :-( Hvězdičku dávám za to, že se to dobře čte a člověk se u toho nenudí.
PandaGirl
  12. 6. 2016, 14:29
Kniha se mi líbila, i když se nelíbilo, že občas byl příběh nepřehledný a přeskakoval z jedné postavy na druhou, takže jsem občas netušila, jak se co stalo nebo co se vlastně stalo. Ale celek to nezkazilo. Je to vážně zajímavý a strhující příběh o přátelství, lásce a pohádkách. Plus příběh oživí krásné ilustrace na začátku každé kapitoly.
barablaho
  18. 11. 2016, 20:45
Ten nápad mě vyloženě nadchnul. Kdo by si nechtěl přečíst o tom, jak se tvoří pohádky? A navíc jsem o tom všude slyšela jen slova chvály. Nebylo tedy divu, že jsem se do knihy okamžitě zamilovala...
Ale chyba. Asi jsem měla počkat, až se mi dostane do rukou a já ji otevřu. Protože věřte nebo ne, ono to nebylo tak pohádkově báječné, jak jsem si vysnila.
O nápadu si stále myslím, že byl skvělý. Naneštěstí zpracování poněkud pokulhávalo. Začnu třeba postavami. Sofie, která si rozhodně zaslouží být žačkou Školy zla, a Agáta, která jí nesmyslně dává stále nové a nové šance se napravit. Sofii jsem odepsala hned na začátku a ta nenávist vůči ní mi vydržela až do konce. Agátu bych si nejspíš i oblíbila, kdyby nebyla tak stupidně naivní. Dobro by se mělo s tím odpouštěním brzdit. Trochu to zachraňoval Tedros, protože toho nešlo nemít ráda, i když to byl idiot obecný.
Já bych ale i snesla otravné postavy. Jenže by se musely trochu držet svých charakterů. Což většina z nich naneštěstí nedělala.
Děj je sem tam bez akce, ale většinou pěkně jede, takže se člověk nenudí. Zato se v něm ale můžete krásně ztratit, obzvlášť na posledních pár desítkách stránek, kde kniha končí naprosto střeleným koncem.
Chvílemi se mi příběh líbil, potom zase ne. Za nejprotivnější úsek, kdy jsem vyloženě měla chuť knihu odložit, bych považovala to „bratříčkování“ čarodějnice, co je přece ve skutečnosti určitě princezna, a prince. Naštěstí jejich vztah došel takovému konci, jaký si zasloužil.
Vesměs to asi nebyla tak špatná kniha, jen já jsem nejspíš očekávala moc. Ale pokračování si přečtu, když už totiž konečně všichni pochopili, že svět se nedělí na „ty dobré“ a „ty zlé“, nejspíš by to mohlo být čtení i nějaké té ucházející kvality.
janazu
  6. 9. 2016, 19:51
Tato kniha se mi líbila, i když mně to v některých částech knihy připadalo nejasné jak děj přeskakoval z Agáty na Sofii a zpátky.
Irita
  15. 9. 2015, 20:21
Fakt bezva, já tuhle knihu dokázala číst 8x za sebou, na jeden zátah. Doporučuji všem! Ale varování: silně návykové. Až to dočtete, budete litovat, že už to končí a těšit se na to, jak si přečtete druhý díl!