Živá strava

Originální název: Živá strava

IFP Publishing - 2014
ISBN: 978-80-87383-29-2

IFP Publishing (2014) 978-80-87383-29-2 100

Cesta ke štíhlému tělu a zářícímu zdraví může být dostupná každému z nás. A stačí tak málo. Třeba se jen zamyslet nad moudrostmi, které jsou známé v každé kultuře a v každé době. Nenabízí nám snad sama příroda zdravou stravu plnou zdravých látek? Nabízí. Bohužel, tepelnou úpravou, která je dnes běžná, přicházejí potraviny o všechny vitamíny a enzymy, které nepřežijí teploty nad 45°C. Ale co můžeme dělat?

Již čtvrtý titul neúnavné propagátorky tzv. živé stravy, Věry Talandové v podobě další spousty receptů na přípravu zdravých jídel, které vynikají chutí a které přitom zůstávají plné enzymů a vitamínů. Knihou „To nejlepší od Věry Talandové“ vyslyšela autorka přání čtenářů a vytvořila knihu nejen z těch nejlepších receptů ze svých předchozích knih, ale přidala i recepty další, originální.
V receptech paní Talandové jsou použity suroviny pouze syrové, případně sušené za nízké teploty. Stačí pohlédnout dovnitř této knihy a zjistíte, jak jednoduchou přípravou lze získat velmi zdravou a chuťově vynikající stravu.

Ano, cesta ke zdraví, štíhlosti a vitalitě je dostupná každému z nás. Protože se stáváme tím, co jíme. Jsme tak živí a zdraví, jak živá a zdravá je strava, kterou konzumujeme.

O své cestě k zdravé živé stravě autorka říká: „Příběh začal před léty mými vážnými zdravotními problémy a já jsem se rozhodla pro úplnou změnu stravování. Abstinenční příznaky po těžkém vařeném jídle jsme doma řešili konzumací hutnějších salátů a chuť na sladké zaháněli pomocí sušeného ovoce a oříšků. Tato živá strava udělala s mým zdravím doslova zázraky. Věřím, že moje zkušenosti mohou být inspirací pro každého z nás.“ (Založil/a: janeicka)