Perspektivy konce

Podtitul: Thomas Pynchon a americký román po 11. září

Karolinum - 2014
ISBN: 978-80-246-2502-7

Karolinum (2014) 978-80-246-2502-7 130

Monografie pohlíží na současnou americkou prózu v kontextu společenských a historických změn, které se odehrály po teroristických útocích 11. září 2001 v New Yorku.
Autor analyzuje přístup amerických autorů k tématu 11. září a problematiku konce světa obecně: konec je zde chápán jako pozitivní událost, jako příležitost dozvědět se více o povaze světa, ve kterém žijeme. Interpretace děl se však neomezuje pouze na současnost, přináší i zajímavé vhledy do kulturní historie Spojených států. (Založil/a: Kůstka)

Jan.S.Harold
  8. 12. 2014, 9:14
Tak tohle jsem bohužel nedočetl, tak intenzivní pocit, že můj čas je příliš vzácný, jsem neměl dlouho. Jednak teda mě dycky štve ten nešvar literárních vědců, že si svý teze stavěj na termínech z jinejch oborů, kterejm ale fakt nerozuměj, jednak se tam fakt plácá pátý přes devátý. Proroci, apokalyptika, Lacan, historie amerického pietismu, paranoia, zkrátka multidisciplinární studie na témata, která autor zná jen sekundárně a zprostředkovaně, a to ještě ne z relevantních zdrojů, takže nic extra zajímavého nebo nového od něj očekávat nelze. Další zbytečně spotřebovanej papír...