Dcera čisté krve

Originální název: Daughter of the Blood

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-217-5

Triton (2010) 978-80-7387-217-5 528

První kniha trilogie Černé drahokamy.

Co kdyby existovala kultura vycházející z temné strany fantazie? Jakou by měla morálku a měřítko hodnot? Co kdyby tato kultura byla ve své Temnotě velice elegantní a byla by stejně něžná jako výbušná, vášnivá a násilná? Co kdyby ženy byly dominantním rodem, kterému by agresivní a inteligentní muži-válečníci sloužili?
Před sedmi sty lety černá vdova prožila mystické vidění a z pavučiny jejích snů a vizí vzešlo starodávné proroctví.
Nyní se říše Temnoty připravuje na příchod Královny, která bude vládnout mnohem větší mocí a silou než samotný pán Pekla. Ale Královna je ještě mladá, přístupná všem vlivům a korupci. Kdo ovládá Královnu, ovládá i Temnotu. (Založil/a: Kaori)

Anne Bishop Anne Bishop
*??.??.1950

Nnelly
  18. 2. 2012, 9:38
No, nejsou tam vlkodlaci ani upíři, ale nevadí... pro mě je to velké plus. Příběh je zajímavý, má určitě svoji atmosféru a hlavně svět je originální - celé jeho seskupení, řády a pravidla, magie, drahokamy, je to výborný nápad, který má skoro neomezené možnosti a autorka si s nimi poradila velice kvalitně.
Má to být temné fantasy a to určitě je, i když je znát, že jde o knihu pro ženy... popisy postav, všichni krásní a úžasní, to jak se oblíkají, chovají se v koupelně - což je další věc, protože člověk neví, jestli jde o takový ten známý pseudostředověk (viz luky a dýky) nebo novověk...
Škoda takových nesrovnalostí, ale i přesto kniha stojí za to, když se zažijete s větším množstvím postav zjistíte, že nemůžete přestat, nakonci vás zamrazí a prostě si budete muset přečíst další díl.
cikyt
  7. 7. 2012, 12:24
Podle mě naprosto úžasná kniha, z těch co se mi v poslední době dostaly do rukou. Naprosto nový a originální svět, což je pro mě hlavní plusový bod. Vřele doporučuji těm, které už tak úplně nebaví fantasy stavěné na naší realitě.
keddy79
  4. 9. 2013, 16:32
Kniha je originální, má i zajímavé postavy (Sadista a Janelle), ale to je z kladů všechno. Postrádala jsem jakékoli napětí a hlubší prokreslení postav a jejich vztahů. Přečetla jsem 3/4 knihy a moždá další díly budou lepší, ale shánět se po nich nejspíš nebudu.
Vé-Vé
  27. 7. 2012, 22:16
Tohle mě hluboce zklamalo, těžko říct proč, správně mě to nechytlo a nezamlátilo to s mým čtenářským pudem
katchenka
  6. 5. 2012, 18:17
Kniha mne zaujala. Autorka vytváří vlastní svět, který se mi docela líbí. Kniha není nijak zvlášť složitá, ale je velmi čtivá a poutavá.
KatyRZ
  29. 1. 2012, 19:46
Vlkodlaci a upíři? Tak ty v téhle knize nejsou. Knížka je to pěkná. Určená spíš ženskému čtenářstvu. Jen ti temní nejsou zase tak temní, jak by mohli být ;).
NathanBlack
  1. 8. 2011, 17:52
Tuto knihu mám již doma a dneska večer se na ní chystám. Obal knihy je sám o sobě velice poutavý. Jiné světy, vlkodlaci, čarodějové a upíři jo to je moje :D