Pán Dattátreja, mých dvacet čtyři učitelů

Pán Dattátreja, mých dvacet čtyři učitelů Originální název: Pán Dattátreja, mých dvacet čtyři učitelů

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87493-48-9

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87493-48-9 20

Dattátreja je v hinduismu uctíván jako avatár, božské vtělení, které zahrnuje trojici bohů Datta = Brahma, Višnu a Šiva, a Atreja se odkazuje k jeho fyzickému otci, mudrci Atrimu. Různé sekty jej uctívají různě a považují za inkarnace nejrůznějších bohů, nejčastěji Šivy nebo Višnua. Dattátrejovi je přisuzováno dílo Tripura Rahasja, velmi známé a významné pojednání o advaitě védantě tradice Šrí vidjá, tedy podstatně tantrické. Toto dílko ke studiu doporučoval i Ramana Maháriši. Následuje krátký text, ve kterém Dattátreja shrnuje podstatné vlastnosti a nutná pochopení hledajícího potřebné pro správnou meditaci na Já a dosažení jeho uvědomění. Text je poplatný řádu potulných hledajících – tzv. sanjásinů, proto některá přirovnání nebo verše není třeba chápat doslova, zejména v našich podmínkách, ale ve správném duchu.
e-book vydal Krutina Jiří - Vacek (Založil/a: vladislaus)